آب و هوای کشور چین

چین کشوری بسیار بزرگ با تنوع آب و هوایی گوناگون است، پس اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید این نکته مهم را حتما در نظر داشته باشید. سفر شما کاملا به نوع آب و هوایی که می‌پسندید و مهم تر از آن، محلی که قصد بازدید از آن را دارید بستگی دارد. برای مثال؛ سفر به مسیر طلایی چین (پکن، شیان، شانگهای و گویلین) درست مانند سفر به نیویورک، شیکاگو و سانتافه در کشور آمریکاست. به عبارت دیگر؛ شما با سفر به کشور چین در هر نقطه، آب و هوای مختلفی را تجربه خواهید کرد.

بهترین زمان برای سفر به کشور چین

کشور چین یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای سفر است و در هر فصلی از سال که به آن سفر کنید، از زیبایی‌ها و دیدنی‌های این کشور بی‌نصیب نخواهید ماند. با این حال؛ بهترین زمان برای سفر به کشور چین ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند. در این ایام، مطبوع‌ترین آب و هوا و بی نظیر‌ترین مناظر در انتظار شما خواهند بود و البته هزینه سفر شما نیز کمی بالاتر خواهد رفت. از طرفی، سفر در سایر ماه‌های سال نیز از نظر زیبایی و دلپذیر بودن دست کمی از این ایام نداشته و از آنجا که از ازدحام جمعیت نیز خبری نیست، شاید سفری بهتر و راحت‌تر داشته باشد. به علاوه، سفر در سایر ماه‌های سال کمی ارزان‌تر تمام می‌شود.

لباس مناسب برای سفر به کشور چین

کشور چین دارای آب و هوای اقلیمی و فصلی است؛ یعنی اکثر قسمت های آن، معتدل و برخی مناطق جنوبی آن گرمسیری و یا نیمه گرمسیری و البته قسمت‌های شمالی آن بسیار سرد هستند.

اگر قصد سفر به کشور چین را دارید، بهتر است میانگین درجه حرارت فصلی را معیار قرار داده و متناسب با آن چمدان ببندید:

بهار : (10-22 درجه سانتیگراد) ژاکت، کت، کاپشن و تی‌شرت‌های آستین بلند بهترین گزینه‌ها برای سفر در این زمان هستند.

تابستان : (22 درجه سانتیگراد و یا بیشتر) در این ایام می‌توانید به راحتی از تی‌شرت، لباس‌های آستین کوتاه، دامن و کفش صندل استفاده کنید. اما بهتر است یک کلاه نقاب‌دار و یک بارانی نیز محض احتیاط همراه خود داشته باشید.

پاییز: (10-22 درجه سانتیگراد) حتما در این فصل، بارانی و کفش مناسب با خود ببرید. همچنین ژاکت پشمی و دیگر لباس‌های پاییزی سبک را نیز فراموش نکنید.

زمستان : (10 درجه سانتیگراد و یا کمتر) حتما پالتو، لباس‌های کتانی و آستردار با خود ببرید. توصیه می‌شود که چکمه، دستکش و کلاه نیز همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

نیل گشت