آرامگاه سلسله مینگ

آرامگاه سلسله مینگ، در پای کوه چانگ پینگ و در فاصله 50 کیلومتری شهر پکن قرار دارد. آرامگاه سلسله مینگ، مجموعه ای از مقبره‌های سلاطین دوران مینگ بوده و چیزی حدود 124 کیلومتر مربع مساحت دارد.

آرامگاه سلسله مینگ Ming Dynasty

این محل توسط امپراطور Yongle (سومین امپراطور سلسله مینگ) انتخاب شد. او که پایتخت خود را به شهر پکن منتقل کرده بود، در سال 1409 شروع به ساخت این آرامگاه عظیم نمود.

آرامگاه مینگ درون یک آبگیر کوچک قرار دارد که از سه طرف توسط تپه‌های سرسبز احاطه شده است. در واقع انتخاب این مکان تحت تاثیر علم فنگ شویی صورت گرفته و اتفاقی نبوده است.

مقبره هر یک از امپراطوران، در پای یک تپه ساخته شده و هر دو مقبره حداقل 500 متر از یکدیگر فاصله دارند. به غیر از آرامگاه Siling که در شمال غربی این منطقه قرار گرفته، بقیه 12 مقبره سلطنتی در سمت راست یا چپ آرامگاه Siling قرار دارند. در واقع طراحان آرامگاه مینگ توجه خاصی به هماهنگی و پیوستگی طبیعت و ذات انسانی داشته‌اند.

این سیزده مقبره دارای یک مسیر واحد هستند که "مسیر مقدس" نام دارد. این مسیر مقدس ترکیبی از طاق سنگی ، درب بزرگ قرمز رنگ، Beilou و ... است و بازدید کنندگان با ورود به این محل می‌توانند طاق سنگی این آرامگاه که در سال 1540 ساخته شده است را ببینند. این طاق سنگی زیبا متشکل از تصاویر حکاکی شده بسیار طریفی از اژدها، شیر و ابر است.

درب بزرگ قرمز رنگ نیز در جنوب مقبره مینگ قرار دارد. دو ستون سنگی در این محل وجود دارند که روی آن‌ها این جمله حکاکی شده: " مقامات باید از اسب‌های خود پایین بیایند و پیاده وارد شوند."

جاده پشت درب بزرگ قرمز همان مسیر مقدس است که به آرامگاه Changling می‌رسد. آرامگاه Changling مقبره مشترک امپاطور Yongle و ملکه اوست. آرامگاه Changling نخستین و سالم‌ترین مقبره باقی مانده در این آرامگاه است.

مقبره Dingling، تنها مقبره حفاری شده این آرامگاه است. این مقبره، آرامگاه امپراطور Wanli است که ساخت آن از سال 1584 تا 1590 به طول انجامیده است. این آرامگاه مساحتی به وسعت 180 هزار متر مربع را شامل می‌شود و در قسمت جلو به شکل دایره و در قسمت پشت مقبره به صورت مربع است. این ساختار در واقع نمادی از فلسفه باستانی چینی است که پیروان آن معتقد بودند که زمین مستطیل شکل است و بهشت دایره‌ای در اطراف آن تشکیل داده است.

آرامگاه سلطنتی مینگ در سال 2003 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

اگر قصد بازدید از آرامگاه مینگ را دارید

Ding Tombs

هزینه ورودی: در فصول پر تردد 65RMB و در سایر ماه‌ها 45RMB

ساعات بازدید: در فصول پرتردد 8:00-17:30و در سایر ماه‌ها 8:30 -17:00

Long Tombs

هزینه ورودی: در فصول پر تردد 45 RMB و و در سایر ماه‌ها 30RMB

ساعات بازدید: در فصول پرتردد 8:00-17:00و در سایر ماه‌ها 8:30 -16:30

Zhao Tombs

هزینه ورودی: در فصول پر تردد 30RMB و در سایر ماه‌ها 20RMB

ساعات بازدید: در فصول پرتردد 8:30-17:00 و در سایر ماه‌ها 8:30-16:30

نکته: منظور از فصول پر تردد از اول آوریل تا 31 امتبر و منظور از سایر ماه‌ها از اول نوامبر تا 31 مارچ می‌باشد.

نیل گشت