اینترنت و خدمات پستی در کشور چین

به طور کلی، در لابی تمام هتل‌ها و مراکز تجاری کشور چین ، اینترنت در دسترس می‌باشد. همچنین در بسیاری از اتاق‌های هتل‌ها نیز اینترنت موجود است و مسافران می‌توانند با کامپیوتر شخصی و یا تلفن همراه خود از خدمات اینترنتی هتل استفاده نمایند. به علاوه تعداد زیادی کافی نت نیز در سطح شهر وجود دارند که می‌توانید با قیمتی مقرون به صرفه از خدمات اینترنتی آن‌ها استفاده نمایید.

تلفن

امروزه اکثر تلفن‌های همراه، دارای سرویس رومینگ جهانی هستند که این امکان، تماس با سرتاسر جهان را برای مشتریان آسان نموده است اما از آنجا که این سرویس هزینه بسیار بالایی دارد، توصیه می‌شود که در سفر خود به کشور چین یک عدد سیم کارت چینی خریداری نمایید تا در هزینه‌های خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید. این سیم کارت‌ها دارای مبلغی شارژ رایگان هستند و بعد از استفاده قابل شارژ مجدد نیز می‌باشند.

سرویس IDD نیز در تمامی هتل‌ها و دفاتر پستی موجود است. برای تهیه کارت تلفن نیز می‌توانید به ادارات پست، دفتر هتل‌ها و دکه‌های روزنامه فروشی مراجعه نمایید. توجه نمایید؛ باجه‌های تلفن عمومی موجود در سطح شهر بیشتر برای تماس‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شماره تلفن های ضروری چین

پلیس: 110

حوادث داخلی: 112

اپراتور داخلی تماس های بین شهری: 113

داخلی شهرستان ها: 114

کمک های بین المللی: 115

اطلاعات تماس های داخلی به خارجی: 116

اعلام ساعت: 117

آتش نشانی: 119

آمبولانس: 120

پیش بینی وضع هوا: 121

خدمات پستی در چین

اگر به کشور چین سفر کنید خواهید دید که خدمات پستی در تمامی هتل‌ها موجود است و شما می‌توانید کارت پستال و نامه‌های خود را از همان محل هتل به سرتاسر جهان ارسال نمایید. در صورتی که قصد ارسال بسته‌های مهم مانند عتیقه جات و آثار فرهنگی نفیس که مشمول حق گمرک می‌شود را دارید، حتما از یکی از شعب دفاتر پستی بین المللی در باره شرایط و نحوه ارسال سوال نمایید. در صورت نیاز درباره نحوه استفاده از خدمات پستی از راهنمای تور خود سوال کنید، آنها با کمال میل پاسخگو خواهند بود.
نیل گشت