بازدید از قله ویکتوریا، جاذبه‌ گردشگری بی‌نظیر هنگ کنگ

قله ویکتوریا (Victoria Peak) که در نیمه غربی جزیره هنگ کنگ قرار دارد، با نام Mount Austin نیز شناخته می‌شود. این قله، بهترین نقطه برای تماشای نمایی 360 درجه از بندرگاه زیبای ویکتویا و جزایر اطراف آن است. این محل به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و چشم‌انداز بی‌نظیر، سالانه حدود 7 میلون گردشگر را به سوی خود جذب می‌نماید. قله ویکتوریا با ارتفاع 554 متری از سطح دریا، دارای هوایی بسیار عالی است که همین ویژگی به همراه چشم انداز فوق‌العاده، این محل را به یکی از نقاط مورد علاقه مهندسان و انبوه سازان برای ساخت ویلاهای لوکس و مجلل مسکونی تبدیل کرده است.

ویژگی منحصر به فرد قله ویکتوریا شهر هنگ کنگ

نمای روز و شب قله ویکتوریا بسیار متفاوت است و البته هر یک زیبایی خاص خود را دارند. اگر در طول روز از بالای قله ویکتوریا به اطراف نگاه کنید، آسمان خراش‌های متعدد و شلوغی و رفت‌وآمد خیابان‌ها را در نمایی 360 درجه خواهید دید اما شب هنگام، در زیر نور چراغ‌های ریز و درشت و رنگارنگ، شهر هنگ کنگ و Kowloon Peninsula را خواهید دید که مانند دو مروارید درخشان، در دل بندرگاه ویکتوریا جای گرفته‌اند. بهترین زمان برای بازدید از قله ویکتوریا، هنگاه غروب و یا شب است، زمانی که شهر در دلفریب‌ترین و جذاب‌ترین حالت خود قرار دارد.

سوار تراموای قله ویکتوریا بشوید تا نمایی عالی از شهر هنگ کنگ، بندرگاه ویکتوریا، Kowloon و ... داشته باشید. سفر با تراموا تنها 7 دقیقه به طول می‌کشد اما صف سوارشدن آن به خصوص در روزهای یکشنبه بسیار طولانی است و خیلی بیشتر از این‌ها زمان می‌برد.

موقعیت و مسیر قله ویکتوریا هنگ کنگ

اگر قصد سفر به هنگ کنگ و بازدیداز قله ویکتوریا را دارید:

موقعیت: نیمه غربی جزیره هنگ کنگ

مسیر: در ایستگاه هنگ کنگ سوار مترو شوید و از خروجی D به ایستگاه مرکزی اتوبوس در میدان Central Exchange بروید و بعد از آن با اتوبوس شماره 15، به قله ویکتوریا برسید. این مسیر 35 دقیقه طول می‌کشد.

یا می‌توانید در ایستگاه هنگ کنگ سوار مترو شده و از خروجی F از مترو بیرون بروید. سپس با اتوبوس شماره 1 به مقصد برسید که این مسیر تنها 25 دقیقه طول می‌کشد.

نیل گشت