برج مرکز مالی جهانی شانگهای

در پروژه مرکز مالی جهانی شانگهای که در کنار برج جین‌مائو واقع شده، بیش از یک میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری شده است. بخش عمده‌ای از این پروژه توسط شرکت ساختمانی ژاپنی به نام موری با 40 شرکت دیگر ساخت و ساز شده است. این برج 492 متری 104 طبقه شامل 3 طبقه زیرزمین دارد و دومین برج بلند در شانگهای است.

اطلاعات اجمالی

طول مدت ساخت: از ابتدای سال 1997 تا 28 آگوست 2008 - 11 سال

مساحت سازه: 381.600 متر مربع

طبقات: 101 طبقه بالا و 3 طبقه زیر زمین

ارتفاع: 492 متر

مهندسین: کوهن پدرسن فاکس و موسسه طراحی و معماری چاینا ایست

شرکت سازنده: موری

پیمانکاران: شرکت مهندسی ساختمانی چاینا ایست و شرکت ساختمانی جنرال شانگهای

تاریخچه بلندترین برج شانگهای

مرکز مالی جهانی شانگهای با همکاری نزدیک بین منطقه پودونگ و مرکز تجاری مالی لوجیازوی ساخته شده است. درسال 1990 دولت چین تصمیم گرفت تا منطقه پودونگ را به عنوان یک مرکز توسعه مهم معرفی نماید بدین منظور شرکت ساختمانی موری را تشویق به بررسی پروژه‌های بالقوه نمود.

امکانات ساختمان مرکز مالی شانگهای

مرکز مالی جهانی شانگهای بلندترین ساختمان در شانگهای است و با برج رادیو تلویزیون مروارید شرق و برج جین‌مائو یک شاخص برای شانگهای ایجاد نموده اند. در حدود یک دقیقه می‌توان با استفاده از آسانسور از طبقه اول به طبقه 95 رسید. سرعت این آسانسور 10 متر بر ثانیه است.

این ساختمان 3 طبقه زیر زمینی دارد.

- فروشگاه رستوران و مرکز کنفرانس در طبقات 3 تا 5

- دفاتر اداری و تجاری از طبقه 7 تا 77

- در طبقه 29 مرکز رسانه و فرهنگ

- طبقات 79 تا 93 هتل پارک حیات شانگهای و در نهایت رصد خانه در طبقه 100.

(جهت جلوگیری از ایجاد خسارت و کاهش نوسان و مقاومت در برابر طوفان و زلزله 2 تعدیل‌کننده جریان هوا در طبقه 9 نصب شده است.)

رصدخانه دومین برج بلند چین

رصد خانه از طبقات 94 تا 100 قرار دارد. طبقه 100 مرتفع‌ترین رصدخانه در دنیا است. در طبقه 97 یک پل وجود دارد که در بلندای آسمان آویزان است. در طبقه 94 چشم‌اندازی خیره‌کننده برای مراسم ویژه در شهر وجود دارد.

دروازه آسمان طبقه B1

در این طبقه پیش درآمدی از چشم انداز عالی و سرگرم کننده شانگهای به گردشگران به عنوان اولین گام ارائه می‌گردد. سرعت توسعه و پیشرفت شهر از این جایگاه به خوبی قابل مشاهده است.

محیط آسمانی طبقه 94 (423 متری)

ارتفاع این بخش 8 متر و مساحت آن 760 متر می‌باشد. در این جایگاه می‌توان چشم‌اندازی از شانگهای سنتی و مدرن داشت. در این جایگاه سکوی بازدید، صندلی راحتی و صندلی برای رفع خستگی وجود دارد. شما می‌توانید در مراسم‌های خاص نمایشگاه‌هایی از شانگهای را مشاهده کنید.

قدم‌زدن در آسمان - طبقه 97 (439 متری)

این مکان همچون پلی در آسمان است. سقف شیشه ای برای انسان حس قدم زدن در اسمان را پدید می‌آورد. این جایگاه بلندترین عرشه رصدخانه روباز در دنیاست.

قدم زدن در آسمان - طبقه 100 (474 متری)

هم اکنون مرتفع‌ترین رصدخانه در دنیا "قدم زدن در آسمان در طبقه 100" با 55 متر طول و 3 راهرو جهت تماشای مناظر با طبقات شفاف و شیشه‌ای می‌باشد. در هر زمان از روز چشم‌اندازها حیرت‌آور هستند. نمای برج‌های جین‌مائو و برج‌های تلویزیونی مروارید شرق از این زاویه خیره‌کننده و شگفت‌آور هستند.

نکات مورد نیاز برای بازدید از این برج

مکان: شانگهای محل جدید پودونگ، خیابان سنچری، شماره 100

ساعات بازدید: 8:00 تا 23 – فروش بلیط از ساعت 22:00 متوقف می‌شود.

نیل گشت