برکه هوی لانگ شانگهای

باغ های چین به منزله ی مکانی برای آرامش و آسایش شهرت یافته اند و همیشه این اماکن بهترین انتخاب برای رهایی یافتن از شهر شلوغ به سوی مکانی بسیار زیبا و آرام است. شهر شانگهای دارای اماکنی بسیار زیبا و آرام از این نوع است، اما برکه هوی لانگ از بسیاری جهات بسیار منحصر به فرد است. معنای برکه هوی لانگ در زبان چینی به معنای برکه 5 اژدهاست، به شکلی که 5 رود به این برکه می ریزند و در میان افراد محلی بدین وجه نام گذاری شده است که 5 اژدها به یک مروارید مرتبط شده اند. گذشته از این اوصاف زیبایی و آرامش این مکان گردشگران و افراد محلی را به سوی خود جلب نماید.

در نزدیکی این برکه، یک تپه ای وجود دارد که وقتی از بالای آن تماشاگر این باغ باشید، نظاره گر زیبایی وصف ناشدنی این برکه خواهید بود.زیبایی آنچه که 5 رود به یک برکه می ریزد در هیچ مکانی قابل مشاهده نخواهد بود و البته بعید است که در هیچ جای دنیا چنین منظره ای وجود داشته بااشد.

ساختار برکه نسبتا قدیمی است زیرا ساختمان آن به سال 1558 در زمان حکومت کردن سلسله مینگ برمی گردد.این برکه نمومه خوبی از معماری فضای سبز چینی ها می باشد. فضای بسیار آرام این برکه از درختان پوشیده شده است. اگر از تپه ی مذکور بالا روید زیبایی مثال زدنی را شاهد خواهید بود ، که باعث از بین رفتن تمامی تنش ها و باعث آسوده خاطر شدن شما می گردد. این فضای وصف نشدنی یک سالن اپرا هم دارد.

اپرا در سال 1888 ساخته شده است اما در سال1976 به محل فعلی تغییر مکان داد.سبک ساختار این سازه به سبک معماری سنتی ساخته شده است. ساختمان اپرا نیز بسیار زیبا و تحسین برانگیز است.

اطلاعات بازدید از برکه هوی لانگ شانگهای

مکان: منطقه جیادینگ، شماره 299

ساعات بازدید: 8 صبح تا 17:00 بعداز ظهر

نیل گشت