نکات مهم در بستن چمدان سفر

خواه برای یک برنامه آخر هفته برنامه ریزی می کنید یا یک سفر رویایی یک هفته ای به چین یا کشورهای دیگر دارید، بستن کوله بار سفر یک کار خیلی مهم در راستای آماده شدن برای سفر است. اینکه بدانید چه وسایلی را باید همراه داشته باشید و چه جور داخل این چمدان های نقلی بگنجانید نکته ای است که ممکن است سفر شما را شیرین یا خدای نکرده تلخ نماید.

آیا از چمدان بستن می ترسید یا می ترسید نکند چیزی را در سفر لازم داشته باشید و همراه نیاورده باشید؟ نکاتی که برایتان آماده کرده ایم شما را یاری می کنند تا تصمیم بگیرید چه مواردی را همراه داشته باشید و چه چیزهایی را در خانه تنها بگذارید.

لباس های تیره در سفر مناسب ترند.

اگر نمی خواهید در تمام عکس های سفر یک جور به نظر برسید، لباس هایی را انتخاب کنید که بتوانند در چمدان با بقیه وسایل زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند. در این زمینه لباس های تیره بی نظیر هستند. علاوه بر اینکه تا مدت زیادی تمیز به نظر می آیند بلکه چین و چروک در آنها کمتر مشخص می شود.

کفش های مناسب برای سفر انتخاب کنید.

کفش ها در چمدان ها فضای زیادی اشغال می کنند بنابراین انتخاب کفش مناسب تصمیم مهمی است. اگر در مورد فضای چمدان خود در مذیقه هستید، کفش هایی را انتخاب نکنید که فقط برای یک فعالیت کاربرد دارند. کفش های اسپورت و راحت را بردارید اما زیبایی آنها را هم در انتخاب لحاظ کنید.

از زیپ کیپ استفاده کنید.

آنها باعث می شوند وسایل آرایشی بهداشتی نشت نکند و سایر وسایلتان در چمدان را خراب نکند. لباس های خیس شنا، لباس های کثیف، جعبه کلوچه های عصرانه و … را جداگانه در چمدان نگه دارید.

دوربین خود را جا نگذارید.

همچنین همواره در نظر داشته باشید که فضای خالی فضای هدر رفته است. بنابراین حتی اگر کفش اضافی با خود می برید، در چمدان نباید فضای داخل کفش خالی بماند. می توانید به طور مثال جوراب هایتان را در آن قرار دهید. البته یادتان باشد کفش ها را داخل یک کیسه پلاستیک قرار دهید تا لباس های شما را کثیف نکند.

چطور وسایل سفر را در یک چمدان کوچک جا دهیم؟

نکته یک: لباس‌های تا شده جای بسیار زیادی می‌گیرند. به جای این کار باید آنها را به‌ صورت فشرده لوله کنید. لوله کردن لباس‌ها جای کمتری اشغال کرده و کمتر هم چروک‌ می‌شوند.

دو: همه لباس‌های لوله شده را در کنار چمدان قرار می‌دهیم.

سه: اول کفش‌ ها را در کنار چمدان جا می‌دهیم. بعد لباس‌های لوله شده را به ترتیب، شلوارها و لباس‌ های ظریف‌تر روی کفشها‌ چیده می‌شوند.

چهار: لباس‌ها باید مرتب، منظم و فشرده در کنار هم قرار داده شوند.

پنج: وسایل سبک و آنهایی که ضروری و دم دستی هستند باید در آخرین مرحله و روی همه لباس ها قرار گیرند.

شش: لوازم بهداشتی و آرایشی هم باید در دسترس باشند مانند: شونه و کیف‌دستی… حالا چمدان به راحتی بسته خواهد شد. نیازی هم به زور و بازو و عرق جبین ندارد!

نیل گشت