بهار خواب لانگ شنگ گویلین

بهار خواب لانگ شنگ (Longsheng Rice Terrace) جذاب‌ترین بهار خواب‌ چین در شهرستان Longsheng و در فاصله 80 کیلومتری شهر گویلین قرار دارد. کار ساخت این منطقه که حدود 650 سال قدمت دارد، در دوران سلسله Yuan (1206-1368 پس از میلاد) آغاز شد و در اوایل سلسله چینگ به پایان رسید. این منطقه حدود 66 کیلومتر مربع وسعت داشته و به دو قسمت تقسیم می‌شود: روستای بومی نشین Pingan Zhuang و مزارع برنج Jinkeng Hongyao که بزرگ ترین و زیباترین مزرعه در منطقه Longsheng است.

موقعیت و جزئیات بهار خواب لانگ شنگ

مزارع برنج Longsheng مساحتی از امتداد شیب مارپیچ کنار رودخانه تا قله کوه را پوشانده و کوهستان را به لایه‌های مجزا تقسیم می‌نمایند که از فاصله دور به شکل چهار فصل دیده می‌شوند. لایه‌ای از آب که در زیر نور خورشید به زیبایی می‌درخشد و بهار را تداعی می‌کند، لایه برنج‌های سبز که نمادی از تابستان است، لایه‌ای از خوشه‌های طلایی برنج که یاد آور پاییز است و در نهایت لایه‌ای که به خاطر شبنم‌های یخ زده به زمستان شباهت دارد. بلندترین لایه در ارتفاع 880 متری و کوتاه‌ترین آن‌ها در فاصله 380 متری از سطح دریا قرار دارند.

در منطقه زیبا و خوش آب‌وهوای Longji دو قوم به نام‌های Zhuang و Yaoزندگی می‌کنند. همچنین روستاهای زیادی در Jinkeng Hongyao وجود دارند که یکی از آن‌ها که در کوهپایه قرار دارد، روستای Dazhai Yao نام دارد که در آن می‌توانید از نزدیک با سبک زندگی و فرهنگ مردم Yao آشنا شوید.

بهترین گزینه برای بازدید از این منطقه زیبا و خوش آب و هوا، پیاده‌روی در جاده‌های روستایی است. البته باید به یاد داشته باشید که تنها در مسیرهای سنگ‌فرش شده قدم بزنید. اگر در حین بازدید از روستاها به یکی از نمایش‌های محلی برخوردید از اهالی روستا بپرسید که آیا باید هزینه‌ای پرداخت کنید یا خیر. مردم محلی این منطقه عادت دارند مسیر را به مسافران نشان داده و کوله پشتی و وسایل آن‌ها را برای‌شان حمل کنند. در این صورت شما موظفید از آن‌ها هزینه خدمات را بپرسید و انعامی به آنها بدهید.

اطلاعات بازدید

اگر تصمیم دارید بیشتر در روستا بمانید می‌توانید برای یک شب یا بیشتر اتاق کرایه کنید.

ساعات بازدید: همه روزه، تمام ساعات

نیل گشت