بهترین زمان سفر به گوانجو

شهر گوانگجو که در جنوب چین واقع شده، دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری بوده و دمای متوسط آن حدود 21 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این آب و هوای دلپذیر، شهر گوانگجو را به یکی از بهترین نقاط گردشگری 4 فصل در جهان تبدیل کرده است.

بهترین زمان سفر به گوانگجوشهر گوانگجو که در جنوب چین واقع شده، دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری بوده و دمای متوسط آن حدود 21 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این آب و هوای دلپذیر، شهر گوانگجو را به یکی از بهترین نقاط گردشگری 4 فصل در جهان تبدیل کرده است. البته لازم به ذکر است که به دلیل تغییر آب و هوا در برخی از ماه‌های سال، سفر به این شهر تاریخی گزینه مناسبی نیست. نمایشگاه سالانه کانتون بین 15 آوریل تا 5 می و همچنین 15 اکتبر تا 4 نوامبر برگزار می‌شود؛ بنابراین این دو زمان بهترین زمان سفر به گوانجو به حساب می آیند.

بهار شهر گوانگژو بارانی است و بالاترین میزان بارش در آن در ماه‌های آوریل و ژوئن خواهد بود؛ بنابراین اگر قصد سفر در این بازه زمانی را دارید حتما با خود چتر ببرید. از طرفی تابستان‌های گوانگجو بسیار گرم و سوزان هستند و دمای هوا بین 25 تا 36 درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود. نکته ناخوشایند سفر در فصل تابستان، گردبادهای مکرر کانتونی است، پس اگر قصد دارید در تابستان به این شهر سفر کنید بازهم توصیه می‌شود که با خود چتر ببرید.البته بد نیست بدانید که مزیت سفر در تابستان، لذت بردن از تفریحات آبی متنوع و هیجان‌انگیز می‌باشد.

در نهایت پاییز و زمستان نیز بهترین زمان برای سفر به گوانگجو به شمار می آیند. نکته قابل توجه این که هنگام زمستان که اغلب شهرها پوشیده از برف و یخ هستند، شهر گوانگژو غرق در گل و شکوفه است و سفر در این فصل تجربه‌ای تکرارنشدنی برای هر بیینده به همراه خواهد داشت.

نیل گشت