بهترین زمان برای سفر به جزیره هنگ کنگ

با توجه به آب و هوای جزیره هنگ کنگ، بین ماه‌های اکتبر تا ماه مارس (فصل زمستان) بهترین زمان برای سفر به این شهر است. آب و هوای هنگ کنگ نیمه گرمسیری بوده و تحت تاثیر بادهای موسمی قرار دارد. میانگین دمای شهر هنگ کنگ می‌تواند تا 22.8 درجه سانتی‌گراد نیز بالا برود و به طور خلاصه آب و هوای این محل را می‌توان به این ترتیب شرح داد: پاییزهای سرد، زمستان گرم، تابستان های داغ و بهار معتدل و مرطوب.

پاییز هنگ کنگ، بهترین زمان پیاده روی

از اواخر ماه سپتامبر تا اوایل دسامبر، هوای هنگ کنگ بسیار مساعد بوده و دمای هوا در حدود 23 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. اگر در این زمان به هنگ کنگ سفر کنید خواهید دید که تعداد زیادی از مردم، با تی شرت، ژاکت و یا کت در اطراف بندرگاه ویکتوریا قدم می زنند. علاوه بر این، پیاده روی در اطراف جزیره Lamma و تجربه نسیم خنک پاییزی نیز یکی دیگر از تفریحات مورد علاقه مردم در این موقع از سال می‌باشد. اگر تصمیم دارید در فصل پاییز به هنگ کنگ سفر کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که بازدید از جزیره Lamma، Avenue of Stars و جزیره Cheung Chau را به هیچ وجه از دست ندهید.

زمستان هنگ کنگ، فصل حراجی‌های باور نکردنی

در فصل زمستان یعنی از اواسط دسامبر تا آخر فوریه، آب وهوای هنگ کنگ کمی سرد و خشک و میانگین دمای آن حدود 17 درجه سانتی‌گراد می‌باشد بنابراین اگر قصد سفر در این فصل را دارید حتما کت و ژاکت همراه خود داشته باشید.

زمستان هنگ کنگ، فصل خرید و تخفیف و حراجی‌های باور نکردنی است و همین نکته این شهر را به بهشت علاقمندان خرید کردن تبدیل کرده است. اگر هدف شما خریدی عالی با قیمت مناسب است توصیه می‌کنیم در همین فصل به هنگ کنگ بروید و حتما به خیابان‌های Tsim Sha Tsui، Mong Kok، میدان Central Exchange و گذرگاه Bay سر بزنید.

تابستان هنگ کنگ، فصل داغ تفریح و خوش‌گذرانی

در فصل تابستان یعنی از اواسط ماه می تا اوایل ماه سپتامبر، هوای هنگ کنگ داغ و مرطوب بوده و دمای آن به 38 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد و احتمال رعد و برق و بارش باران‌های ناگهانی نیز وجود دارد. اگر قصد دارید در فصل تابستان به هنگ کنگ سفر کنید، انواع لباس‌های تابستانی و پاییزی، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و چتر نیز باید به همراه داشته باشید. در فصل تابستان، علاوه بر تفریحات آبی متنوع و لذت بردن از هوای مساعد، شانس یک خرید عالی در حراجی‌های تابستانه هنگ کنگ را نیز خواهید داشت. به علاوه می‌توانید به دیزنی‌لند هنگ کنگ و پارک اقیانوس (Ocean Park) نیز سری بزنید.
نیل گشت