توصیه‌هایی برای بازدید از میدان تیان آن من

قصد دارید برای سفر به پکن برنامه‌ریزی کنید؟ بزرگ‌ترین میدان عمومی جهان مکانی است که در وهله‌ی اول در بازدید خود از پکن باید به آن سر بزنید. میدان تیان آن من از میله‌ی پرچم ملی برای مراسم پرچم در شمال، نماد قهرمانان خلق و یادبود مائو ژندونگ در وسط و دروازه‌ی زیبای ژنگیانگ در شمال تشکیل‌شده است.

در مجاورت میدان تیان آن من دروازه‌ی صلح جهانی (دروازه‌ی ورودی به شهر ممنوعه ) در غرب و کیوآنمن (برج پیکان) در شمال وجود دارند. این مکان محلی بسیار مناسب برای گرفتن عکس از پکن است که هم دروازه‌ی ورود به شهر ممنوعه در آن مشخص است و هم اینکه تصویر مائو نیز در پس‌زمینه‌ی عکس خود را نشان می‌دهد.

چگونه می‌توان به آنجا رفت؟

1. مترو: سوار خط یک مترو شوید و در شرق و یا غرب میدان تیان آن من پیاده شوید.

2. از اتوبوس استفاده کنید. سوار اتوبوس‌های شماره‌ی 1, 2, 5, 10, 20, 52, 120 یا 802 شوید و در ایستگاه‌های شرق و یا غرب میدان تیان آن من پیاده شوید.به نکات مربوط به گردشگران در این میدان توجه داشته باشید.

قبل از اینکه سفر خود به این میدان را برنامه‌ریزی کنید، با دقت نکاتی که در این میدان برای مسافران ارائه‌ شده‌اند را بخوانید.وارد شدن به میدان تیان آن من

به دلایل امنیتی، میدان تیان آن من به‌ صورت دایره‌ای با شبکه‌های کوتاه آهنی حصار کشی شده است و دارای چهار ورودی است: شرق، غرب، شمال و جنوب.

میدان اکنون تا میانه‌ی شب به روی همه باز است، ولی همه‌ی گردشگران باید قبل از ورود به این میدان ازلحاظ امنیتی موردبررسی قرار گیرند؛ بنابراین ایستگاه‌های بازرسی در تمامی ورودی‌های این میدان ایجاد شده‌اند.

سرویس‌های بهداشتی در میدان تیان آنمن

اگر آب زیادی نوشیده باشید و به سرویس بهداشتی نیاز داشته باشید، نگران نباشید. دو سرویس بهداشتی در کنار موزه‌ی ملی چین در سمت شرق میدان تیان آن من وجود دارد. پس شما باید از خروجی شرقی بیرون بروید و به‌طور مستقیم به سمت سرویس‌های بهداشتی در مجاورت موزه حرکت کنید.

فروختن نوشیدنی‌ها و غذا

اگر احساس گرسنگی و یا تشنگی کردید می‌توانید به فروشنده‌های غذا و نوشیدنی بر روی چرخ‌ها مراجعه کنید. آشغال‌ها را بر روی زمین نریزید.چگونه می‌توان طلوع خورشید بر فراز میدان تیان‌آن‌من را به نظاره نشست؟

آیا برنامه‌ریزی کرده‌اید که به پکن سفر کنید؟ اگر تمایل دارید تا طلوع خورشید در پکن را ببینید، میدان تیان‌آن‌من یک محل منحصربه‌فردی است که می‌توانید در آنجا طلوع خورشید را تجربه کنید. میدان تیان‌آن‌من بهترین مکان برای دیدن طلوع خورشید در پکن نیست، زیرا این میدان صاف بوده و با ساختمان‌هایی احاطه‌شده است که این موضوع باعث می‌شود که نتوانید یک دید کامل از اطراف داشته باشید. ولی دیدن طلوع خورشید بر روی میدان تیان‌آن‌من جوانب منحصربه‌فرد خود را دارد که هرروز تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می‌کند.

توصیه‌هایی برای تماشا کردن طلوع خورشید بر روی میدان تیان‌آن‌من

1. زمان طلوع خورشید در پکن را حساب کنید.

زمان طلوع خورشید در فصول مختلف در مقیاس‌های روزانه تغییر می‌کند. شما باید بدانید که زمان طلوع خورشید در صبح چه ساعتی است تا صبح زود از خواب بیدار شوید و به شکار آن در میدان بروید. زمان برافراشتن پرچم را موردبررسی قرار دهید.

*****

2. مکان مناسب برای تماشا کردن طلوع خورشید را مشخص کنید

میدان تیان‌آن‌من یک میدان عمومی بزرگ است و مهم است که در این میدان بزرگ مکان مناسبی پیدا کنید تا طلوع خورشید را تماشا کنید. به‌طور معمول تعداد گردشگر زیادی به این میدان می‌آیند. شما باید در طرف غرب میدان بایستید تا بتوانید دید بهتری از طرف شرق داشته باشید.

*****

3. نخست جشن برافراشتن پرچم ملی

جشن برافراشتن پرچم تیان‌آنمن در هنگام طلوع خورشید در هر موقع از طلوع خورشید در روز مشخص شروع می‌شود. شما فرصت دیدن برافراشتن پرچم را از دست نخواهید داد، یک موقعیت جالب و جذاب برای گردشگران خارجی. شما باید در پشت محوطه‌ی محافظت‌شده قرار گیرید که در سمت غربی میدان واقع‌شده است، در این حالت می‌توانید منظره‌ی خوبی از برافراشتن پرچم و تلالو نور بر روی ساختمانی‌های شرقی بدست آورید.

*****

4. طلوع خورشید بر روی خیابان چانگان را به نظاره بنشینید.

بر روی میدان تیان‌آن‌من، بین ساختمان غربی (موزه‌ی ملی) و دریچه‌ی دروازه‌ی صلح، زمین صافی وجود دارد که از غرب تا شرق خیابان چانگان کشیده شده است که در این قسمت است که شما می‌توانید در انتهای خیابان چانگان بارقه‌های نور را ببینید. بعد از دیدن مراسم پرچم، از درون تونل به قسمت شمال غربی میدان بروید و به سمت شمال خیابان چانگان روبروی دروازه‌ی صلح آسمانی وارد شوید.

*****

5. فرصت‌های عکس‌برداری برای خود ایجاد کنید.

نور سرخ‌رنگ خورشید بر روی میدان و نواحی پیرامون سایه می‌افکند و فرصت‌های عکس‌برداری برای شما از دریچه‌ی صلح جهانی، افراد و برج‌های کیوآنمن فراهم می‌آورد.

این میدان با فنس هایی برای دلایل امنیتی محاصره‌ شده است. هر فرد باید از ایست بازرسی‌ها قبل از ورود به میدان عبور کند. مردم از تمام نقاط پکن و چین جمع می‌شوند مانند لایه‌های یک دیوار.

تعداد زیادی از افراد دوربین‌ها، موبایل‌های خود را آماده می‌کنند و منتظر آن لحظه‌ی باشکوه هستند.

با نزدیک شدن به زمان طلوع خورشید، گروهی از سربازان پاسگان احترام از دروازه‌ی صلح آسمانی از جنوب شهر ممنوعه وارد می‌شوند.

پرچم به‌طور کامل افراشته می‌شود.

سالن بزرگ خلق زیر نور خورشید قرار می‌گیرد.

بخش شرقی میدان با نور خورشید روشن می‌شود

پرچم ملی با نور خورشید مزین می‌شود.

دروازه‌ی بزرگ صلح آسمانی زیر نور خورشید زیباتر نیز هست.

دید بهتری می‌توان از برج‌های دوقلو کیوآنمن بدست آورد

خطوط تلفن ضروری میدان تیان آن من

کمیته‌ی نظارت بر میدان تیان آن من:65118600

پلیس: 65129617

آمبولانس: 999، 120

به‌هرحال قبل از ورود به میدان برای گردشی کوتاه، باید از خیابان کیوآنمن نیز دیدن کنید که یک خیابان قدیمی است که اصلاح گردیده است، بعد از میدان تیان آن من، شما باید در مسیر شمال به سمت شهر ممنوعه بروید.

نیل گشت