تپه خرطوم فیل شهر گویلین

تپه مشهور خرطوم فیل (Elephant Trunk Hill) در مرکز شهر زیبای گویلین (Guilin) در استان Guangxi و در تقاطع رودخانه‌های Li وPeach Blossom قرار دارد. نام این تپه از شکل ظاهری آن گرفته شده که در یک نگاه به نظر می رسد یک فیل عظیم الجثه در حال نوشیدن آب از رودخانه است. این تپه یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کشور چین محسوب می‌شود که خود دارای چشم اندازهای زیبایی چون غار آبی ماه (Water Moon Cave)، سنگ چشم فیل (Elephant Eye Stone)،‌ معبد Hongfeng و ... می‌باشد.

تپه خرطوم فیل را نماد گویلین می‌دانند. این تپه را در گذشته Li Hill یا Yi Hill نیز می‌نامیدند. تپه خرطوم فیل مساحتی حدود 13 هزار کیلومتر مربع را در بر گرفته و 55 متر بالاتر از سطح رود لی قرار دارد. طول تپه خرطوم فیل 108 و عرض آن 100 متر بوده و قدمت این تپه آهکی نیز به میلیون‌ها سال قبل باز می گردد.

تپه خرطوم فیل دارای چندین نقطه پر طرفدار و دیدنی است که یکی از آن‌ها غار آبی ماه است. در فاصله میان خرطوم فیل و بدن آن حفره ای گرد وجود دارد که انعکاس آن در آب رودخانه، شکلی شبیه قرص ماه به وجود می‌آورد. بسیاری از شعرای چینی در اشعار خود زیبایی این غار منحصر به فرد را ستوده و در وصف آن ابیاتی سروده‌اند.

سنگ چشم فیل نیز یکی دیگر از نقاط دیدنی و باشکوه شهر گویلین است. در بالای تپه خرطوم فیل حفره‌ای وجود دارد که از سمت چپ تا راست کشیده شده و بهترین نقطه برای تماشای رودخانه زیبای لی می‌باشد. بر فراز این تپه طبیعی و با شکوه بتکده‌ای به نام "Puxian" قرار دارد که به گفته مردم چین در دوران سلسله مینگ (1368-1644) ساخته شده و 13.6 متر ارتفاع دارد. نکته قابل توجه این بتکده، قدمت آن و همچنین کنده کاری‌های زیبا و متعدد در داخل و خارج معبد می‌باشد.

هرساله تپه خرطوم فیل بازدیدکنندگان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند و توصیه ما نیز به شما این است که اگر به شهر گویلین رفتید، بازدید از این محل زیبا و منحصر به فرد را از دست ندهید.

نکات مورد نیاز بازدید

ساعات بازدید: در ماه‌های آوریل تا نوامبر 6:30 - 21:30 و در دسابر تا ماه مارس 7:00 - 21:30

نیل گشت