تپه فوبو (Fubo Hill) شهر گویلین

در شمال غربی شهر گویلین و در ساحل غربی رودخانه لی تپه زیبای فوبو (Fubo) قرار دارد. مجموعه‌ای از تپه، رودخانه، غار، صخره‌ها و خانه‌های تابستانی، پارک زیبای فوبو را تشکیل می دهند. در پس نام این تپه یک افسانه تاریخی وجود دارد که از این قرار است: در سال 41 پس از میلاد و در دوران سلسله Han امپراطور Guanwu، ژنرال Ma Yuan Fubo را برای تسخیر Jiaozhi (ویتانم کنونی) عازم نمود. پس از جنگ‌های متمادی و سخت، ژنرال Fubo پیروز شد و مردم به افتخار او معبد یادبود Ma Yuan را ساختند. گفته می‌شود که ژنرال Fubo یک بار سعی کرده سنگ این صخره را با شمشیر خود به دو نیم تقسیم کند که البته این گفته تنها یک افسانه است و هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن موجود نیست.

غار مروارید تپه فوبو

در قسمت جنوبی تپه فوبو، یک باغ بزرگ پر از درختان نخل، بامبو و گیاهان بسیار زیبا وجود دارد که در واقع ورودی غار مروارید می‌باشد. غار مروارید 120 متر طول داشته و مساحتی حدود 600 متر مربع را در بر می‌گیرد. نکته قابل توجه این غار وجود سنگ نوشته و کتیبه‌های باستانی آن می‌باشد. این غار دارای تعداد زیادی مجسمه بوداست که در دوران سلسله تانگ ساخته شده‌اند. تعداد مجسمه‌های این غار را 239 عدد و مسجمه‌های غیر منظم آن را 400 عدد تخمین زده‌اند. یکی از گنجینه‌های موجود در غار فوبو، پرتره حکاکی شده نقاش و خطاط مشهور سلسله Song، Mi Fu است.

ستون عجیب این تپه

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر گویلین، یک ستون سنگی استالاکتیت است که حدود یک اینچ بالاتر از سطح زمین قرار دارد. این ستون سنگی در قسمت بالا پهن و در پایین باریک‌تر است و در پس نام آن یک افسانه تاریخی نهفته است. گفته می‌شود که ژنرال فوبو یک بار قدرت شمشیر خود را روی این ستون سنگی امتحان کرده است. از آنجا که این تخته سنگ به دلیل تغییرات آب و هوایی تناسب خود را از دست داده، به هیچ وجه به سنگ زیرین خود و زمین متصل نخواهد شد.

دیگ هزار نفره و زنگ بزرگ باستانی

دیگ هزار نفره در صومعه پارک تپه فوبو قرار دارد. این دیگ یک متر قطر، یک متر ارتفاع و حدود 1000 کیلوگرم گنجایش دارد. این دیگ غول پیکر قدمتی 300 ساله داشته و در گذشته در معبد Dingyue که در طول جنگ علیه ژاپنی‌ها نابود شد نگهداری میشده است.

زنگ بزرگ باستانی نیز در ورودی غار مروارید قرار دارد و وزن آن حدود 2524 کیلوگرم می‌باشد. این زنگ غول پیکر نیز در گذشته در کنار دیگ هزار نفره در معبد Dingyue نگهداری میشد.

اگر قصد بازدید ار تپه فوبو را دارید:

ساعات بازدید: در فصول پر تردد 6:00-18:30 و در سایر ماه‌ها 6:30-18:00

نیل گشت