منطقه‌ی امتیاز انحصاری سابق فرانسه در شانگهای چین

انحصاری سابق فرانسوی‌ها یک منطق خارجی در شانگهای در سالهای 1849 تا 1946 بوده و بین قرن 19 تا 20 بسیار وسعت یافته است. دوره ی این مستعمره در سال 1943 با واگذاری دولت ویچی فرانسه به دولت نانجینگ (حامی ژاپن) ختم شد. سابق این منطقه، منطقه مسکونی و مکانی برای خرده فروشان شانگهای محسوب شده است. این منطقه مرکز کاتولیسم در شانگهای بوده است. این منطقه، مقصد گردشگری مشهور با شاخصه های مشخص است.

تاریخچه

این مستعمره در آپریل 1864 پس از شکست چین در جنگ افیونی 1842 ساخته شد.در بین دیگر شهرها، شانگهای مجبور بود تا به عنوان بندری بین المللی شناخته شود. در سال 1849 دولت شانگهای بخش عمده ای از این سرزمین را به کنسولگری فرانسه واگذار کرد. این منطقه دستخوش حوادث و وقایع بیشتری است که در این اثنا نمی‌توان به آن پرداخت.

از کجا بازدید کنیم؟

خیابانهای این منطقه شلوغ مملو از درختان و فروشگاه ها و رستوران های متنوع است. در خیابان های زینل و چانگل فروشگاه های لباس با طراحی های متفاوت وجود دارد. در این منطقه معماری های شگرف اروپایی- چینی نیز به چشم می خورد.

پارک فوکسین با سبک اروپایی، که قبلا پارک فرانسه نام گذاری شده بود پارکی مشهور با باغ ها، فضای باز، رستوران ها و کلوب هاست. در ابتدای صبح هنرمندان، ورزشکاران، خوانندگان و ... در پارک مشغول هنرنمایی هستند.

قبرستان کشته‌های یونگ هوآ

امروزه کمتر کسی در این قبرستان دفن می شود، بنابراین این فضا فقط جهت یادآوری آن روزگاران قدیم در محیطی سبز با باغ و موزه قابل مشاهده است و از مناطق دیدنی شانگهای محسوب می‌شود.

معبد لونگ هوا

معبد یونگ هوآ کنار قبرستان در دروازه جنوبی واقع شده است. این معبد کمتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد.
نیل گشت