جزیره شامیان گوانجو

جزیره شامیان (Shamian) که در گذشته به نام‌های Zhongliusha و Shicuizhou نیز شناخته می‌شد، ساحلی شنی در منطقه گوانجو (Guangdong) و از جاذبه های گردشگری گوانجو به شمار می آید.

معرفی جزیره شامیان، از جاذبه های گردشگری گوانجو

جزیره شامیان (Shamian) که در گذشته به نام‌های Zhongliusha و Shicuizhou نیز شناخته می‌شد، ساحلی شنی در منطقه گوانجو (Guangdong) و از جاذبه های گردشگری گوانجو به شمار می آید. این جزیره کوچک بیضی شکل دارای مساحتی با طول 0.3 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد. این منطقه که در گذشته جزو نواحی استعماری بوده، نمادی از ویژگی‌های معماری به سبک اروپایی است و به همین خاطر شهر گوانگجو به یکی از سایت‌های تاریخی مشهور جهان تبدیل شده است.امتیاز این جزیره در سال 1859 توسط دولت چینگ به کشورهای فرانسه و انگلستان واگذار شد و پس از آن، جزیره شامیان به یکی از مهم‌ترین بنادر تجاری مهم کشور چین تبدیل و تعداد زیادی کلیسا، دفتر، مدرسه و ویلا در آن ساخته شد. اکثر ساختمان‌های این جزیره به سبک اروپایی ساخته شده که از آن جمله می‌توان به کلیسای کاتولیک فرانسویان در خیابان اصلی جزیره اشاره نمود. در این جزیره کوچک خبری از ترافیک نیست. همچنین شما می‌توانید با قدم ‌زدن در خیابان‌های جزیره، از تماشای ساختمان‌های کلاسیک همراه با بوی دلپذیر درختان و گل‌های این منطقه لذت ببرید.از دیدگاه بصری، کلیسای بانوی ما از لوردوس که در خیابان چهاردهم این جزیره قرار گرفته، حقیقتا ارزش بازدید از نزدیک را دارد. این کلیسا، ساختمانی کوچک و ساختاری ساده دارد اما ورودی آن تقلیدی از معماری سبک گوتیک است. شرکت بانکداری سابق هنگ کنگ و شانگهای در خیابان 54 این جزیره نیز از سبک معماری کلاسیک غربی دوران رنسانس ایده گرفته است.

در یک کلام، منطقه توریستی جزیره شامیان جایی است که به هیچ وجه نباید دیدن آن را از دست دهید.بازدید از جزیره شامیان – جاذبه های گردشگری گوانجو

اگر قصد بازدید از جزیره Shamian را دارید:

هزینه ورودی: رایگان

مسیر: در شهر گوانجو با یکی از اتوبوس‌های شماره 9, 38, 105, 208, 219, 236, 270 یا 556 به ایستگاه Huangsha Wharf بروید و یا با متروی خط 1 خود را به ایستگاه Huangsha برسانید.

1030930420621001B

نیل گشت