خیابان مسلمانان (Muslim Street) شهر شیان

خیابان مسلمانان که در فاصله 100 متری غرب برج ناقوس قرار گرفته، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار شهر شیان به حساب می‌آید. در این خیابان بیش از 10 مسجد در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند که در اطراف هر یک از آن‌ها، بیش از 20 هزار مسلمان زندگی می‌کنند. این خیابان کاملا بر پایه اعتقادات و آداب و رسوم مسلمانان منطقه بنا شده و هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از این محل را از دست بدهد.

خیابان مسلمانان 5 متر عرض، و از شمال به جنوب حدود 500 متر طول دارد. در هر دو سمت این خیابان انواع اسنک‌های محلی در کنار سایر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها به فروش می‌رسد. در ساخت این خیابان از سبک معماری سلسله‌های مینگ و چینگ الهام گرفته شده و کل خیابان مزین به سنگفرش‌های آبی و درختان سایه دار کهن می‌باشد.

انواع تنقلات خوشمزه از نان پیتا گرفته تا سوپ بره، همبرگر چینی، نودل سرد، تکه‌های Jingao برنجی و کلوچه‌های بخارپز و نظیر آن در این خیابان به وفور یافت می‌شوند. رستوران‌های این خیابان نیز اکثرا غذاهای حلال و غذاهای مخصوص مسلمانان را سرو می‌کنند که از مشهورترین و محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به خوراک گوشت بره کبابی، ماهی کبابی و پن کیک اشاره نمود. تنوع و کیفیت غذاهای خیابان مسلمانان بسیار زیاد و قیمت آن‌ها بسیار مناسب است.

علاوه بر غذاهای خوشمزه و اسنک‌های بی نظیر، انواع محصولات متفرقه مانند چای سبز، کاردستی‌های کاغذی، عروسک‌های خیمه شب بازی و گلدوزی‌های محلی نیز در این خیابان به فروش می‌رسند. همه چیز در این خیابان، مطابق با سلیقه مسلمانان بوده و گردشگران غیر مسلمان زیادی نیز از این محل دیدن می‌کنند.

اگر قصد بازدید از خیابان مسلمانان را دارید می‌توانید سوار یکی از اتوبوس‌های شماره 4, 7, 15, 32, 43, 45, 201, 205, 206, 215, 218、221,222,251,300, 604, 611, 612, K630 یا 8 شده و به راحتی به این خیابان بروید.

نیل گشت