دیوار چین

دیوار بزرگ چین بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که از سال‌های دور به عنوان هشتمین شگفتی جهان مورد ستایش قرار داشته است.

ساخت دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که از سال‌های دور به عنوان هشتمین شگفتی جهان مورد ستایش قرار داشته است. ساخت این بنای عظیم در دوران بهار و پاییز (770 پیش از میلاد مسیح) آغاز شد و تا دوره متخاصم (221 پیش از میلاد مسیح) ادامه داشت. پس از اتحاد کشور چین، شین شیاهوانگ، نخستین امپراطور چین دستور داد تا مردم برای ساخت دیواری جدید، بر اساس دیوار اصلی اما در مقیاسی بسیار بزرگ‌تر آماده شوند. پس از این دوران و در سلسله‌های بعدی نیز کار ساخت و تقویت این دیوار همچنان ادامه داشت و بیشترین قسمت‌های آن در دوران سلسله مینگ و بین سال‌های 1386 تا 1644 پس از میلاد ساخته شد. دیوار بزرگ چین 7.8 متر ارتفاع دارد و در هر صد متر از آن، یک برج مراقبت با ارتفاع 12 متر قرار گرفته است.

دلیل اصلی ساخت دیوار بزرگ چین، دفاع از مرزهای امپراطوری و همچنین محافظت از اقوام کوچ‌نشین در قسمت‌های شمالی چین بوده است. این دیوار که به عنوان سنگر مستحکمی برای مردم هان از سلسله شین تبدیل شده بود، از حملات دشمنان خطرناک در امان نماند.سلسله مینگ صرف‌ نظر از میزان هزینه، زمان و تعداد کارگران، تلاش بسیار زیادی برای تعمیر و بازسازی دیوار بزرگ چین انجام داد اما با اینحال، رهبر قیرات در سال 1499 پس از میلاد، ارتش خود را برای شکستن خط دفاعی کشور چین و نفوذ به این دیوار رهبری نمود و امپراطور ینگ زونگ، از سلسله مینگ را نیز به اسارت گرفت. به هر حال دیوار بزرگ چین تنها یک دیوار ساده بود که برای محافظت از مردم کافی نبوده است. جالب است بدانید که در دوران سلسله تانگ که یکی از مرفه‌ترین امپراطوری‌های تاریخ چین محسوب می‌شد، هیچ تلاشی در جهت بازسازی و ترمیم دیوار بزرگ چین انجام نگرفت.

دیوار بزرگ چین نمادی از تمدن کشور چین و میوه معرفت ملت چین است. امروزه دیوار چین به عنوان یکی از زیباترین و خوش منظره‌ترین بناهای تاریخی جهان، سالانه پذیرای هزاران توریست و گردشگر از سرتاسر جهان است. این دیوار در سال 1987 در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید.اگر قصد بازدید از دیوار بزرگ چین را دارید

هزینه یک بطری آب در نزدیکی دیوار بزرگ چین نسبت به مرکز شهر گران‌تر است پس مواد خوراکی و آب را از همان منطقه مرکز شهر تهیه کنید.

Mutianyu Great Wall

هزینه ورودی: 20 تا 45 RMB

ساعات بازدید: 8:00-16:00

مسیر: در دروازه دونگ ژی، سوار اتوبوس شماره 936 شوید.

دیوار بزرگ Mutianyu دارای شیب زیادی است پس باید بسیار مراقب خودتان باشید.

اگر قصد دارید شب را در همان محل بمانید حتما یک کت یا کاپشن و مواد غذایی با خود بردارید.

Jiankou Great Wall

هزینه ورودی: 20 RMB

ساعات بازدید7:00-17:00

مسیر: از هوایرو سوار اتوبوس شماره 916 شوید و سپس با مینی بوس به سمت دیوار بزرگ Jiankou بروید.

نیل گشت