رودخانه لی Li

رودخانه لی از کوه‌های Maoer در شهرستان Xin'an سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه که 83 کیلومتر طول دارد، از گویلین تا یانگ شو امتداد داشته و از گذشته تا به امروز یکی از زیباترین مناظر طبیعی دنیا محسوب می‌شود. سرتاسر مسیر این رودخانه 83 کیلومتری، پوشیده از تپه‌های سرسبز بوده وغارهای اسرار آمیز و زیبا، قایق‌های تفریحی و ماهی‌گیران محلی تصویر این منطقه را تبدیل به یک تابلو هنری نفیس نموده‌اند.

چرا رودخانه لی جذاب است؟

عمده جذابیت رودخانه لی به دلیل داشتن آب‌های شفاف و کریستالی، کوهستان‌های سرسبز، غارهای منحصربه‌فرد و سنگ‌ها و صخره‌های بی بدیل اطراف آن است. این منطقه زیبا و خوش آب و هوا را از نظر چشم انداز به سه قسمت تقسیم می‌کنند:

قسمت اول از مرکز شهر گویلین تا تنگه Huangniu که شامل (تپه خرطوم فیل، تپه نبرد خروس، تپه Pagoda، جنگل قله‌های عجیب و غریب، شهر باستانی Daxu و تنگه Huangnue) می‌شود.

قسمت دوم از دره Huangniu تا روستای Shuiluo را در بر می‌گیرد که شامل (صخره Wangfu، غار Crown، روستای Yangdi، تپه Mural، تپه زیر آبی زرد و شهر باستانی Xingping) می‌باشد.

قسمت سوم نیز از روستای Shuiluo تا Yangshuo که شامل (تپه Snail، قله Bilian و تپه Shutong) می‌شود.

رودخانه لی در فصول مختلف و با تغییرات آب و هوا، چشم اندازهای متفاوتی خواهد داشت. برای مثال در روزهای بارانی رودخانه و کوه‌های نزدیک به آن با مه پوشانده می‌شوند و در روزهای آفتابی، کوهستان‌های سرسبز و ابرهای سفید به زیبایی در آب کریستالی رودخانه منعکس می‌شوند.

گردش‌گران می‌توانند سفری 4 ساعته در مسیر رودخانه زیبای لی را با استفاده از کشتی کروز تجربه کنند و با توقف در روستای Yangdi نمای فوق‌العاده و منحصربه‌فرد رودخانه و مناظر اطراف آن را در یک نما تماشا کنند. شاید نکته هیجان‌انگیز این سفر کوتاه را بتوان قسمت پایانی آن دانست. جایی که بازدید‌کنندگان می‌توانند از نزدیک شاهد شنا کردن اردک‌ها در رودخانه، کار کردن کشاورزان محلی در شالیزارها، صید ماهی توسط ماهی‌گیران محلی و ... باشند.

اگر قصد بازدید از رودخانه لی را دارید:

ساعت حرکت: آزاد

نیل گشت