رودخانه یانگ تسه و بزرگترین سد دنیا روی آن

رودخانه یانگ تسه با 964/3 مایل طول، بزرگترین رودخانه چین است و سومین رودخانه بزرگ در دنیا پس از رود نیل در آفریقا و آمازون در امریکای جنوبی است. این رودخانه از تانگولا رنج در استان کینگ های در غرب چین سرچشمه می گیرد و از یازده استان و شهر از غرب به شرق چین شامل کینگ هو آی، آن هو یی، جینگ سو و شانگهای عبور می‌کند و در نهایت به شرق دریای چین در شانگهای می‌ریزد.

به عنوان بزرگترین سیستم آبی در چین‌، رودخانه یانگ تسه برای کشور از لحاظ تاریخی، اقتصادی و فرهنگی مهم است. این رودخانه انشعاب‌های فراوانی همچون رودخانه مین، رودخانه هان، رودخانه جیاکینگ، رودخانه گن و رودخانه هانگ پو دارد. سد سه دره روی این رودخانه بزرگترین پروژه‌ی سدی و ایستگاه تولید برق در دنیا هستند.

بطور کلی این رودخانه برای مردم مرز بین شمال و جنوب چین است. آب و هوا، چشم‌اندازها، اقتصاد و فرهنگ و سنت بالا و پائین رودخانه بسیار متفاوت است.کشتی کروز یانگ تسهکروز یانگ تسه دارای جذابیت‌های منحصر به فردی است. گردشگران از مناظره‌های چشمگیر سد سه دره هنگام گذشتن از این رودخانه فرهنگی باستانی لذت می‌برند.

آیا شما تمایل به دریافت حسی از سرزمین چین به روی این رودخانه دارید؟ ما طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذابی همچون سفر با کشتی، گردشگری، غذاهای متنوع و هتل‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد ما استراحت در کروز جذاب، برنامه اجرای روی عرشه و قایق‌سواری و سفرنامه است.

در این سفرنامه گردشگران می‌توانند جذابیت‌هایی را که مشاهده نموده‌اند را به رشته تحریر درآورند. رودخانه ای با جذابیت‌های فراوان و اثرهای تاریخی چشمگیر. هیچ کسی نمی‌تواند شکوه و زیبایی سد را انکار کند.

فرهنگبسیاری از فرهنگ‌های شگفت انگیز در کنار رودخانه‌های بزرگ بوجود می‌آیند. همچون دیگر رودخانه‌های شهر در سراسر دنیا، رودخانه یانگ تسه، با چشم ‌اندازهای دلربا و تاریخچه طولانی، باعت بوجود آمدن فرهنگ درخشان در چین شده است.

نیل گشت