معبد لایفنگ شهر هانگژو چین

معبد Leifeng بنایی 6 ضلعی است که در 5 طبقه و از آجر و چوب ساخته شده است. این ساختمان که در ساحل جنوبی دریاچه west و بر فراز تپه Sunset بنا شده به نام معبد "Huangfei" نیز شناخته می‌شود. معبد Leifeng در سال 965 پس از میلاد، به دستور پادشاه Qian Chu و به مناسبت تولد فرزند پسر او ساخته شد. این معبد یک مرتبه در سال 1924 فرو ریخت و چندین سال بعد یعنی در سال 2002 بازسازی شد.

افسانه هایی درباره معبد Leifeng شهر هانگژو

معبد Leifeng شهرت خود را مدیون داستان عاشقانه‌ای به نام "افسانه مار سفید" است. نقل است که در دوران سلسله Song، یک مار ماده سفید به نام Bai Suzhen خود را تبدیل به زنی زیبا کرده و با سفر به دنیای انسان‌ها، شروع به انجام اعمال نیک کرد. پس از مدتی، Bai Suzhen با محقق جوانی به نام Xu Xian ازدواج کرد تا اینکه راهبی به نام Fa Hai وارد ماجرا شد و از ازدواج انسان‌ها با ارواح جلوگیری کرد. Fa Hai تمام تلاش خود را انجام داد و موفق شد مار سفید را داخل چاه معبد Leifeng بیندازد.

تاریخچه معبد لایفنگ هانگژو

معبد Leifeng که در سال 975 پس از میلاد ساخته شد، در طول جنگ‌های دوران حکومت سلسله سانگ شمالی آسیب‌های بسیار زیادی دید. این معبد بعدها و بین سال های 1195 تا 1200 پس از میلاد توسط سلسله سانگ بازسازی شد. معبد بازسازی شده، ظاهری بسیار زیبا پیدا کرد به خصوص که تصویر آن در آب دریاچه west نیز منعکس می‌شد و زیبایی آن را دوچندان می‌نمود. این معبد و انعکاس آن در دریاچه west یکی از ده چشم انداز زیبای دریاچه west محسوب می‌شود.

در دوران سلسله مینگ، این معبد تقریبا نابود شد. در طول حکومت امپراطور Jiajing، مهاجمان ژاپنی به شهر هانگژو حمله کرده و این بتکده را به آتش کشیدند. در اواخر سلسله چینگ، خرافاتی درباره معجزات آجرهای این بتکده و تاثیر شفابخش آنها دهان به دهان گشت و باعث شد آجرها و کتیبه‌های بودایی این معبد به سرقت برده شوند. معبد Leifeng در آگوست سال 1924 به شدت آسیب دید و در نهایت فرو ریخت.

معبد کنونی در سال 2002 با کمک و همیاری مردم بازسازی شد و به شکلی که امروزه دیده می‌شود در آمد.

اگر قصد بازدید از معبد Leifeng را دارید:

هزینه ورودی: 40RMB

ساعات بازدید: 7:00-20:30

مسیر: با استفاده از یکی از اتوبوس‌های شماره K4, K808, Y1, Y3, J5, 822, K822, Y7, K504, Y6, Y9 می‌توانید به راحتی به این محل بروید.

نیل گشت