معبد Lingyin شهر هانگژو چین

معبد Lingyin یک معبد بودایی با قدمتی1600 ساله است که در قسمت شمال غرب شهر هانگژو قرار دارد. در ادبیات چینی، Lingyin به معنای انزوای روحی است. این معبد مابین قله های Feilai و Beigao قرار دارد.

در دوران پادشاهی Wuyue (یعنی بین سال‌های 907- 978) این معبد 9 طبقه با 18 غرفه، 72 سالن و بیش از 3000 راهب بودایی، در اوج شکوفایی قرار داشت. در دوران سلسله سانگ شمالی (960 -1127) معبد Lingyin مهم‌ترین معبد در جنوب کشور چین به شمار می‌رفت.

در طول این 1600 سال، ساختمان معبد دست‌خوش تغییرات زیادی شده و بارها بازسازی شده است. در طول دو بازسازی مهم در بین سال‌های 1956 و 1975 این معبد به شکلی که امروزه دیده می‌شود در آمده است.

طراحی معبد Lingyin بسیار شبیه به سایر معابد منطقه Jiangnan است و از سه تالار اصلی به نام‌های "تالار پادشاهان آسمانی"، "تالار بزرگ حکیم بزرگ" و "تالار بودای علم علاج" تشکیل شده است.

تالار پادشاهان آسمانی ورودی اصلی معبد Lingyin است. در جلوی ساختمان‌ها، کتیبه‌ای از امپراطور Kangxi، حاکم سلسله چینگ با این مضمون آویزان شده: " Yunlin Chan Si یا Chanمعبد ابرها و جنگل‌ها".

مهم‌ترین مجسمه موجود در این معبد، مجسمه‌ای از بودای Maitreya می‌باشد. در پشت مجسمه بودای Maitreya، مجسمه بودای Skanda قرار دارد که قدمت آن به دوران سلسله Song (1127-1279) باز می‌گردد. مجسمه چهار پادشاه آسمانی در سمت راست و چپ معبد قرار داده شده است.

تالار بزرگ حکیم بزرگ درست روبروی تالار پادشاهان آسمانی قرار دارد و این دو تالار بزرگ توسط یک حیاط از یکدیگر جدا می‌شوند. در مرکز تالار بزرگ حکیم بزرگ، مجسمه 24.8 متری Shakymuni قرار دارد. این مجسمه یکی از نادرترین آثار هنری مکتب بوداییسم است. جالب است بدانید که در پشت این مجسمه، صفحه‌ای بزرگ نصب شده که روی آن تصویر 150 شخصیت مهم بودایی با مرکزیت مجسمه Guanyin حکاکی شده است.

تالار بودای علم علاج همان‌طور که از نام آن مشخص است، محل نگهداری مجسمه بودای پزشکی به نام Bhaisajyaturu است.

مجموعه معبد Linyin یکی از مقدس‌ترین و مهم‌ترین عبادت‌گاه‌های بوداییان جهان است و دیدن آن خالی از لطف نیست.

بازدید از معبد

هزینه ورودی: 30RMB

ساعات بازدید: 7:00-18:00

مسیر: با یکی از اتوبوس‌های شماره J17, J18,L7, K807, Y1, Y2 به ایستگاه Linyin بروید.

نیل گشت