نمایشگاه گوانجو چین 2016

نمایشگاه بین‌المللی کانتون واقع در شهر گوانجو در جنوب چین هر ساله دو بار برگزار می‌شود و در هر مرتبه شامل 3 فاز مختلف بوده که در هر فاز مشاغل خاصی در آن حضور دارند.

نمایشگاه گوانجو چین

در این نمایشگاه چیزی حدود۵۰ ارگان تجاری، که از هزاران شرکت تولیدی و تجاری چینی و خارجی تشکیل شده است، حضور دارند. نمایشگاه گوانجو چین بزرگ‌ترين نمايشگاه تجاري چين است كه داراي متنوع‌ترين شركت‌كنندگان و بيشترين بازديدكننده از نقاط مختلف دنیا مي‌باشد. نمایشگاه گوانجو چین از مهمترين رخدادهاي دنياي تجارت بين‌الملل محسوب شده كه هر ساله تجار و بازرگانان كشورهاي مختلف را دور هم جمع کرده و موجب رقم خوردن میلیاردها دلار معمامله تجاری می‌گردد.

حضور ایرانی‌ها در نمایشگاه کانتون گوانجو

برای ما ایرانی‌ها نام شهر گوانگجو چین با نام نمایشگاه کانتون فیر (Canton Fair) که نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی و واردات چین می‌باشد، عجین شده است. از آنجایی که بیشتر صنایع و کارخانجات چین در جنوب این کشور واقع شده، شهر گوانگجو به عنوان قطب نمایشگاهی و صنعتی کشور چین برگزیده شده است. نمایشگاه گوانجو از مهمترین نمایشگاه‌های تجاری کشور چین و دنیاست.

با برگزاری نمایشگاه گوانجو فرصت‌های مناسبی در جهت مشاهده نمونه كالا، کنترل بسته‌بندی و مذاكره مستقيم و بدون واسطه با توليدكننده در کارخانه‌ها و مشاهده مستقیم خطوط توليد ايجاد می‌شود. در اين نمايشگاه 50 ارگان مختلف تجاري كه متشكل از هزاران شركت توليدي و تجاري چيني و خارجي هستند شرکت می‌کنند.

علاوه بر فرصت گفتگوي رودررو، امكانات منحصر بفردي كه براي دستيابي به اطلاعات از طريق اينترنت براي بازديدكنندگان ايجاد شده است، امكان دستيابي آسان‌تر به اطلاعات مورد نظر در زمان بسيار كوتاه را ممكن مي‌سازد.

در کنار آشنایی با تولیدکنندگان محصولات جدید، شرکت در نمایشگاه کانتون، فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی با تجار و بازرگانان کشورهای مختلف دنیا را به دنبال دارد. از این رو می‌توان گفت در این نمایشگاه علاوه بر جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود از کشور چین، می‌توان به رایزنی و بازاریابی و تبادل اطلاعات با بازدیدکنندگان سایر کشورها پرداخت.

تاریخ و تقویم نمایشگاه گوانجو 2016

تاریخ نمایشگاه گوانجو چین در ماه آوریل (معادل فروردین و اردیبهشت) و اکتبر و نوامبر (معادل مهر و آبان) بوده که تولیدکنندگان در مشاغل مختلف در این نمایشگاه به عرضه محصولات خود می‌پردازند.

نمایشگاه گوانگجو چین در 2 دوره، هر 6 ماه یک بار در ماه‌های اکتبر و نوامبر به عنوان گوانگجو پاییزه و در ماه‌های اپریل و می به عنوان گوانگجو بهاره برگزار می‌شود. هر کدام از نمایشگاه‌های گوانگجو پاییزه و گوانگجو بهاره در 3 فاز برگزار می‌شود که طول برگزاری هر فاز 5 روز و فاصله بین فازها 3 روز می‌باشد.

تور نمایشگاه چین 2016

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیل گشت روز (با مسئولیت محدود) دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمائی کشوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سال ۱۳۸۵ فعالیت مستمر خود را در صنعت توریسم و گردشگری آغاز نموده است.

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیل گشت روز مجری مستقیم و برگزار کننده تور نمایشگاه گوانجو چین با سابقه بیش از ۱۰ دوره تور نمایشگاه، افتخار دارد که تور نمایشگاه گوانجو را با همکاری هواپیمایی ماهان برگزار کند. همچنین تورهای نمایشگاه پزشکی (شهرشنزن) و نمایشگاه لاستیک و پلاستیک (شهر شانگهای) و… برگزار می گردد.

آژانس هواپیمایی نیل‌گشت در سال جاری نیز همانند ادوار گذشته اقدام به برگزاری تور گوانجو 95 نموده و میزبان مسافرین تجاری این نمایشگاه بزرگ و مهم تجاری-صنعتی خواهد بود.

محل جدید نمایشگاه گوانجو 2016

با افتتاح ساختمان جدید نمایشگاه گوانجو در محل اصلی برگزاری نمایشگاه در مجتمع نمایشگاهی Pazhou، سایت قدیمی نمایشگاه گوانجو که در داخل شهر گوانجو بود تعطیل شد و تمامی فازهای نمایشگاه به سایت اصلی Pazhou که خارج از شهر می‌باشد منتقل شد. با تجیمع نمایشگاه در یک سایت و تقسیم‌بندی تخصصی‌تر صنایع و محصولات با توجه به نیاز بازارهای داخلی و خارجی و همچنین با توجه به ویژگی‌های مشترک صنایع قرارداده شده در هر مرحله، پیش‌بینی می‌شود بازدید از نمایشگاه برای بازدیدکنندگان ساده تر و با بازده بیشتر صورت گیرد.

نیل گشت