موزه تاریخ شانگهای

موزه تاریخ شانگهای زیر برج رادیو تلویزیون مروارید شرقی شانگهای واقع شده و در سال 1983 تأسیس و در تاریخ 27 می (MAY) 1984 برای بازدید عموم افتتاح گردیده است. این موزه با توجه به انعکاس توسعه شانگهای و محیط اطراف آن از هر جنبه و به نمایش گذاشتن 1300 اثر مصنوعی، ادبی و تصاویر بسیار فراگیر است. این موزه یک تصویر کلی از شانگهای را به نمایش گذاشته است.

جزئیات موزه تاریخ شانگهای

نمایش تاریخ شانگهای به سابقه بیش از 6 هزار سال می‌رسد، این تاریخچه شامل فرهنگ ماجیابینگ، فرهنگ سانگز و فرهنگ لیانگژو است. این موزه همچنین به سالن‌های جهانی اول در سال 1840 هنگامی که به شانگهای جنگ تحمیل شد و پس از آن دچار استعمار گردید بر می‌گردد.

آماده سازی موزه تاریخ شانگهای به سال 1954 برمی‌گردد که در ابتدا با 5 سالن شروع به کار کرد و پس از گذشت زمان دستخوش تغییرات و توسعه حاضر گردید. این موزه 5 بخش اصلی دارد که بر توسعه شهر شانگهای در گذر زمان می‌پردازد. هم اکنون این موزه مجموعه‌ای از مصنوعات و دیگر آثار را در 15 دسته‌ی طبقه‌بندی شده‌ی خود جای داده است.

نقاشی و خوشنویسی – طلا و فلزات – چینی – صنایع دستی – مهر و موم – کالاهای فرهنگی – چاپ – منسوجات – حکاکی روی سنگ – ارز – عکس – برش کاغذ – تمبر – اقلام متفرقه و ...

مهمترین و مشهور ترین مجموعه های این موزه شامل:

ظروف سنتی، چینی، یشم، ظروف طلا و نقره، نوشته‌جات، ارز، کتاب‌ها، آراء انتخابات و دیگر اشیاء تاریخی می‌باشد.

نکات مورد نیاز برای بازدید از این موزه

ادرس: شانگهای منطقه پودونگ، برج رادیو تلویزیونی مروارید شرق

ساعات بازدید: 8 صبح تا 9:30 بعدازظهر

نیل گشت