موزه هنر شانگهای

این موزه، یک موزه بزرگ هنری با مجموعه‌ها و نمایشگاه‌های آثار نفیس هنری است که در آن تحقیقات دانشگاهی، مناسبت‌های هنری و کلیه کارگاه‌های هنری مرتبط برگزار می‌گردد.

جزئیات موزه هنر شانگهای

موزه هنر شانگهای که در میدان مردم واقع شده است در ساختمانی قرار دارد که در گذشته کلوب نژاد شانگهای بوده است. بازدید از این موزه بسیار ارزشمند است. ساختمان این موزه با راه پله‌های چوبی دوسویه و ورودی‌های مرمری بسیار زیبا طراحی شده است. بازسازی و ترمیم این گالری هنری با 122 سالن نمایش در بیش از 5 طبقه و مساحتی بالغ بر 6000 مترمربع تأثیر بسزایی دارد. هر دو سال یک‌بار، در ماه سپتامبر، در نمایشگاه دو سالانه شانگهای برخی از بهترین اثرهای هنری چینی و بین‌المللی به نمایش گذاشته می‌شود. با این وجود عالی‌ترین نمایشگاه‌ها شامل هنرهای زیبای سنتی و مدرن می‌شود.

این نمایشگاه‌ها مجموعه‌ای از بهترین آثار هنری چینی و آثار بین‌المللی را به نمایش می گذارند. در این موزه مجموعه‌ای نفیس از نقاشی‌ها و مجسمه‌های با شکوه دهه 1930 در معرض نمایش قرار داده شده است. این نمایشگاه منعکس‌کننده حال و هوای پر رونق امروزه شانگهای نیز می‌باشد. در این موزه سالن‌های سخنرانی، اتاق‌های ملاقات، کتابخانه، اطلاعات پایه‌ای هنر، کارگاه‌های هنری برای فعالیت‌های آموزشی و دانشگاهی وجود دارد. در این موزه یک رستوران پشت بامی چشم‌اندازی بسیار عالی فراهم نموده است که برای گردشگران در هنگام خرید از موزه و کتاب فروشی‌های هنری بسیار جالب توجه است.

نکات مورد نیاز برای بازدید از این موزه

مکان: شانگهای خیابان نانجینگ غربی شماره 325

ساعات بازدید: 9:00 تا 16:00 (ورودی در ساعت 4 بسته می شود.)

نیل گشت