پارک هفت ستاره گویلین

پارک 7 ستاره در ساحل شرقی رودخانه لی و در فاصله 1.5 کیلومتری مرکز شهر گویلین قرار دارد. این پارک حدود 400 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر داشتن 7 قله برج مانند که شکلی شبیه به صورت فلکی دب اکبر ایجاد کرده‌اند مشهور است. پارک 7 ستاره بزرگ‌ترین و پر بازدیدترین پارک کشور چین است و دارای مناظر طبیعی زیبایی چون غار، کوهستان، صخره، ساختمان و آثار فرهنگی قدیمی است. پارک 7 ستاره را نمادی از کوهستان‌ها و رودهای شهر گویلین می‌دانند.

مهم‌ترین جاذبه گردشگری پارک 7 ستاره، پل گل(Flower Bridge)، کوهستان پوتو( Putuo Mountain)، تپه شتر( Camel Hill)، کوهستان هلال ماه( Crescent Mountain)، جنگل ستون‌های سنگی گویهای( Guihai Stele Forest) و غار 7 ستاره (Seven Star Cave) می‌باشند.

پل گل، قدیمی‌ترین پل شهر گویلین است. این پل که در زمان سلسله Song ساخته شده، 135 متر طول دارد. هر سال در فصل بهار و تابستان، دو طرف این پل غرق در گل و شکوفه می‌شوند و منظره‌ای زیبا و فراموش نشدنی ایجاد می‌کنند و نام این پل نیز به همین دلیل انتخاب شده است.

کوهستان پوتو Putuo Mountain از چندین قله به نام‌های Tianshu ، Tianxuan، Tianji و Tianquan تشکیل شده است. 265 متر بالاتر از سطح دریا، مجسمه Avalokiteshvara در دل کوه قرارداده شده است. علاوه بر این، کوهستان پوتو دارای نقاط جالب توجه و منحصربه‌فرد دیگری نیز هست که از آن جمله می‌توان به غار 7 ستاره (Seven Star Cave)، غار Guanyin و غرفه Panyue اشاره نمود. این کوهستان همچنین دارای تعداد زیادی کتیبه سنگی است که توسط Yan Zhenqing مشهورترین خطاط دوران سلسله Tang حکاکی شده‌اند.

تپه شتر یا Camel Hill درست پشت کوهستان پوتو قرار دارد. شکل ظاهری این تپه شبیه به کوهان شتر بوده و همین شباهت دلیل نام‌گذاری آن بوده است. در اواخر سلطنت سلسله مینگ، یک زاهد تارک دنیا که در این ناحیه زندگی می‌کرده، تعداد زیادی درخت هلو در این منطقه کاشته است و شکوفه این درختان هلو در فصل بهار منظره‌ای بهشتی و فوق‌العاده ایجاد می‌کنند. در جنوب کوهستان پوتو نیز تپه هلال ماه قرار دارد که شکلی شبیه به ماه نو دارد. بازدید کنندگان پس از قدم‌زدن در پیچ و تاب جنوب غربی این تپه به غرفه Panyue می‌رسند که بهترین و زیباترین منظره پل گل‌ها را می‌توان از آن‌جا به تماشا نشست. پس از پایین رفتن از جاده جنوبی این تپه وارد غار مخفی اژدها(Dragon) می‌شوید.

در جنگل ستون های سنگی Guihai بیش از 220 کتیبه سنگی مختلف با انواع سبک‌های خوشنویسی، محتوی متون اقتصادی، امور نظامی، فرهنگی، آداب و رسوم و ... وجود دارند. قدیمی‌ترین کتیبه این جنگل مربوط به دوران سلسله جین شرقی (317 پس از میلاد-420 پس از میلاد) می‌باشد. این جنگل در دوران سلسله‌های Song و Tang رونق یافت و بعد از آن و در دوران سلسله مینگ و چینگ به موفقیت چشمگیری دست یافت. یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین کتیبه‌های موجود در این محل، نقشه مقر ریاست Jingjiang در شمال گویلین می‌باشد. این نقشه سنگی، بزرگ‌ترین ستون سنگی در تمام کشور چین است.

از میان تمامی نقاط پر طرفدار گردشگری شهر گویلین، غار 7 ستاره مقام نخست را دارد. این غار که 1100 متر طول دارد با قدمتی 1 میلیون ساله، قدیمی‌ترین قنات کشور چین محسوب می‌شود. درون این غار کهن، ستون‌های استالاکتیت و استالاگمیت چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند.

اگر قصد بازدید از پارک 7 ستاره را دارید:

ساعات بازدید: در فصول پرتردد یعنی از ابتدای آوریل تا اکتبر6:00-19:30 و در سایر ماه‌ها یعنی از نوامبر تا ماه مارس 6:30-19:00

نیل گشت