گشت و گذار در شهر هانگژو

هانگژو (به چینی: 杭州 به انگلیسی: Hangzhou) شهری در شرق کشور چین است. این شهر در استان ژجیانگ قرار گرفته است و مرکز این استان می‌باشد. هانگژو شهری توریستی است و جاذبه‌های طبیعی فراونی برای گردشگران دارد. معروفترین گردشگاه طبیعی آن دریاچه غربی است که در مرکز این شهر قرار گرفته است

در زیبایی دریاچه West غرق شوید.

اگر به شهر زیبای هانگژو سفر کردید، اولین جایی که باید ببینید دریاچه بی نظیر West است. این دریاچه که از سه طرف به وسیله تپه‌های پوشیده از درخت محاصره شده، به سه گذرگاه آب شیرین Su Di, Yanggong Di, Bai Di تقسیم می‌شود. در اطراف این دریاچه معابد، بتکده و باغ‌های بسیار زیادی وجود دارند که معروف‌ترین آنها، بتکده Leifeng است. این بتکده در سال 2001 به طور رسمی در فهرست آثار باستانی یونسکو به ثبت رسید. از دیگر نکات جالب این دریاچه، متفاوت بودن مناظر آن در روز و شب و در فصول مختلف سال می‌باشد.

به تماشای نمایش Impression West Lake بروید

Impression West Lake نام نمایش هنری است که هر شب در شهر هانگژو روی صحنه می‌رود. نکته جالب توجه این نمایش، صحنه اجرای آن است که حدود 3 سانتی‌متر پایین تر از آب دریاچه قرار گرفته و هر شب یکی از داستان‌های کهن و افسانه‌های چین باستان روی آن به اجرا در می‌آید. این نمایش با اجرای فوق العاده بازیگران، کارگردانی حرفه‌ای و فضای خاص اجرا، بیننده را به دوران کهن می‌برد.

غذاهای شهر هانگژو را امتحان کنید

ویژگی بارز غذاهای شهر هانگژو تازگی و طعم ملایم و شیرین آن هاست. از جمله غذاهای این منطقه می‌توان به Dongpo Rou(گوشت خوک)، beggar's chicken و West Vinegar Lake اشاره کرد. توصیه می‌شود که حتما یکی از این غذاها را امتحان کنید.

نوشیدن چای در چایخانه‌های هانگژو

نوشیدن چای در یکی از چای‌خانه‌های کلاسیک شهر هانگژو، بهترین راه برای رفع خستگی یک روز طولانی است. این چای‌خانه ها معمولا در امتداد دریاچه و یا روی کوه‌ها قرار گرفته و فضایی دنج و راحت برای مشتریان خود فراهم می‌کنند و میزی از انواع میان وعده‌های سنتی به همراه میوه به مشتریان خود عرضه می نمایند.
نیل گشت