هانگژو

گشت و گذار در شهر هانگژو

هانگژو (به چینی: 杭州 به انگلیسی: Hangzhou) شهری در شرق کشور چین است. این شهر در استان ژجیانگ قرار گرفته است و مرکز این استان می‌باشد. هانگژو شهری توریستی است و جاذبه‌های طبیعی فراونی برای گردشگران دارد. معروفترین گردشگاه طبیعی آن دریاچه غربی است که در مرکز این شهر قرار گرفته است

معبد لایفنگ شهر هانگژو چین

معبد Leifeng بنایی 6 ضلعی است که در 5 طبقه و از آجر و چوب ساخته شده است. این ساختمان که در ساحل جنوبی دریاچه west و بر فراز تپه Sunset بنا شده به نام معبد "Huangfei" نیز شناخته می‌شود. معبد Leifeng در سال 965 پس از میلاد، به دستور پادشاه Qian Chu و به مناسبت تولد فرزند پسر او ساخته شد. این معبد یک مرتبه در سال 1924 فرو ریخت و چندین سال بعد یعنی در سال 2002 بازسازی شد.

معرفی شهر هانگژو چین

شهر هانگژو در دوران سلسله Song جنوبی (1127-1279) پایتخت کشور چین بوده است. این شهر در گذشته به نام‌های "بهشت روی زمین"، "شهر ابریشم" و "پایتخت چای چینی" نیز شناخته می‌شد. امروزه کیفیت بالای زندگی و بهره‌مندی از بهترین امکانات تفریحی، این شهر را به یکی از بهترین نقاط زندگی در کشور چین تبدیل کرده است.

معبد Lingyin شهر هانگژو چین

معبد Lingyin یک معبد بودایی با قدمتی1600 ساله است که در قسمت شمال غرب شهر هانگژو قرار دارد. در ادبیات چینی، Lingyin به معنای انزوای روحی است. این معبد مابین قله های Feilai و Beigao قرار دارد.

دهکده چای Longjing هانگژو

Longjing Tea Village یا دهکده چای Longjing بر فراز تپه‌های سرسبز جنوب غربی دریاچه West قرار دارد. از آنجا که این دهکده توسط تپه‌های سر سبز اطراف محصور شده، چیزی حدود 533 هزار متر مربع از مزارع چای Longjing که بر روی تپه‌ها قرار دارند نیز جزو همین دهکده محسوب می‌شوند. در قسمت شمال غربی روستا، قله‌های Beigao، Lion و Tianzhu قرار دارند و در جنوب آن، 9 نهر جریان دارند که همگی به رودخانه Qiantang می ریزند. در این منطقه به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، بهترین نوع چای Longjing کشت داده می‌شود.

دریاچه West شهر هانگژو کشور چین

[(img)|1030935364621001B] در تمام کشور چین، 36 دریاچه وجود دارند که همگی West نام دارند اما هرگاه نام دریاچه West به میان می‌آید، عمدتا منظور همان "دریاچه West شهر هانگژو" است. زیبایی این دریاچه به حدی است که به آن نام "بهشت روی زمین" داده‌اند.

غذاهای شهر هانگژو + رستوران‌ها و خیابان‌های معروف

شهر هانگژو علاوه بر داشتن جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی منحصربه‌فرد، غذاهای خوشمزه و بی‌نظیری نیز دارد. از جمله این غذاهای محلی می‌توان به "ماهی دریاچه west در سس ترش و شیرین، پنکیک پر شده با موسیر، میگوی پوست‌کنده با چای اژدها، سوپ Shield با آب دریاچه West، خوراک گوشت خوک Dongpo و مرغ Jiaohua" اشاره کرد. بهترین رستوران‌های شهر هانگژو نیز به ترتیب: Louwailou، Wang Run Xing و Tianwaitian هستند.

معرفی مراکز خرید و سوغاتی‌های شهر هانگژو

شهر هانگژو بهشت علاقمندان خرید کردن است. از جمله سوغاتی‌های اصیل این منطقه می‌توان به پارچه‌های ابریشمی هانگژو، چای سبز درجه یک Longjing، قلابدوزی، چای گل داوودی و باد بزن‌های کاغذی Wangxingji اشاره نمود. این اجناس را می‌توانید در اکثر فروشگاه‌های خیابان Qinghefang، فروشگاه Silk، خیابان Wulin و جاده Yan An پیدا کنید.

نقشه های مهم شهر هانگژو (هانگزو) چین

در اینجا مجموعه، نقشه‌های شهر هانگژو به اختصار آورده شده تا با استفاده از آن‌ها به راحتی مسیر و مقصد خود را پیدا کنید.

نیل گشت