گویلین

گشت و گذار در شهر زیبای گویلین چین

چین یک کشور نیست، بلکه جهانی دیگر است در دل جهانی که ما در نقشه جغرافی می بینیم. اگر حوصله یا وقت چندانی ندارید که با تور چین ماه‌ها در کشور چین سفر کنید و دیدنی های چین را ببینید می توانید چند هفته یا چند ماهی را در سفر به این کشور افسانه ای سپری کنید و با حسرت محلهایی که هنوز ندیده اید و کوله باری از خاطرات شیرین این کشور را ترک کنید. این روزها با وجود خطوط هواپیمایی ارزان قیمت، سفر به قدیمی ترین کشور جهان آسان تر شده است. در این کشور مکان هایی وجود دارد که همه آنها را می شناسند، مثلا شهر ممنوعه، میدان تیان‌آن‌من و دیواربزرگ چین.

بهترین زمان سفر به شهر گویلین

به طور کلی، بهترین زمان سفر به گویلین، بین ماه‌های مارس تا نوامبر است اما بد نیست بدانید که شهر گویلین در تمام ماه‌های سال چیزی برای عرضه به مسافران دارد و هیچ کس دست خالی از این سفر باز نخواهند گشت.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر گویلین چین

شهر گویلین (Guilin) با تمدنی 2000 ساله، یکی از مهشورترین و فرهیخته‌ترین شهرهای تاریخی کشور چین است. این شهر از دوران حکومت سلسله Song (960-1279 پس از میلاد) به عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور چین شناخته میشده است. چشم انداز این شهر تاریخی نه تنها گردش‌گران و جهان‌گردان، که بسیاری از شعرا و نویسندگان را از سرتاسر جهان به این نقطه جذب می‌نماید. در چین باستان، بسیاری از شعرای مشهور از این شهر بازدید نموده و در وصف کوه‌های سرسبز، آب‌های شفاف و طبیعت بی نظیر این منطقه اشعار ماندگاری سروده و آنها را روی بدنه کوه‌ها و یا تکه‌های فلزی حکاکی کرده‌اند که خود تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه شده است. در شهر گویلین بیش از ده‌ها قوم مختلف از جمله Zhuang، Yao، Miao و ... سکونت دارند. هر کدام از این اقلیت‌ها، آداب و رسوم، لباس و غذاهای مخصوص به خود را دارند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

غذاها و خوراکی های شهر گویلین چین

ویژگی بارز غذاهای شهر گویلین، طعم شیرین و ملایم آن‌هاست. دراین غذاها عمدتا از ادویه‌جات ملایم به خصوص فلفل چیلی استفاده می‌شود و اکثر غذاها به صورت سرخ‌شده و یا بخارپز تهیه می‌شوند. غذاهای مشهور گویلین شامل: نودل برنج (Rice Noodle)، Lipu Taro، Yangshuo Beer Fish، Pork Loaf، ماهی بخارپز رودخانه لی، گوشت گاو سرخ‌شده با جوانه بامبو و صدف پرشده رودخانه لی هستند که بهترین آن‌ها را می‌توان در رستوران‌های محلی مانند Red Lantern، رستوران Guilin Guy، رستوران هتل Guilin Bravo، رستوران Tong Lai و Lao Xiang Qin پیدا کرد.

مهمترین نقشه های شهر گویلین چین

در اینجا نقشه‌های مختلف شهر گویلین، از جمله نقشه جاذبه‌های گردشگری، نقشه مسیرها، نقشه حمل و نقل شهری و ... به شما معرفی می‌شود. با استفاده از این نقشه‌ها محل دقیق مقصد خود را پیدا کنید.

تپه خرطوم فیل شهر گویلین

تپه مشهور خرطوم فیل (Elephant Trunk Hill) در مرکز شهر زیبای گویلین (Guilin) در استان Guangxi و در تقاطع رودخانه‌های Li وPeach Blossom قرار دارد. نام این تپه از شکل ظاهری آن گرفته شده که در یک نگاه به نظر می رسد یک فیل عظیم الجثه در حال نوشیدن آب از رودخانه است. این تپه یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کشور چین محسوب می‌شود که خود دارای چشم اندازهای زیبایی چون غار آبی ماه (Water Moon Cave)، سنگ چشم فیل (Elephant Eye Stone)،‌ معبد Hongfeng و ... می‌باشد.

تپه فوبو (Fubo Hill) شهر گویلین

در شمال غربی شهر گویلین و در ساحل غربی رودخانه لی تپه زیبای فوبو (Fubo) قرار دارد. مجموعه‌ای از تپه، رودخانه، غار، صخره‌ها و خانه‌های تابستانی، پارک زیبای فوبو را تشکیل می دهند. در پس نام این تپه یک افسانه تاریخی وجود دارد که از این قرار است: در سال 41 پس از میلاد و در دوران سلسله Han امپراطور Guanwu، ژنرال Ma Yuan Fubo را برای تسخیر Jiaozhi (ویتانم کنونی) عازم نمود. پس از جنگ‌های متمادی و سخت، ژنرال Fubo پیروز شد و مردم به افتخار او معبد یادبود Ma Yuan را ساختند. گفته می‌شود که ژنرال Fubo یک بار سعی کرده سنگ این صخره را با شمشیر خود به دو نیم تقسیم کند که البته این گفته تنها یک افسانه است و هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن موجود نیست.

[(img)|1030931469621001B]

شهر باستانی Huangyao

شهر باستانی Huangyao در Guangxi، بخش Zhaoping و در فاصله 200 کیلومتری گویلین قرار دارد. در این شهر 1042 ساله که مساحتی حدود 1 کیلومتر مربع دارد، مجموعه‌ای از آثار باستانی حفظ و نگهداری می‌شوند. فرم زمین شناسی این شهر باستانی نوعی karst می باشد و در آن 8 گردشگاه باستانی سنگ فرش شده با سنگ مرمر و همچنین خانه‌های مسکونی عجیب به سبک ساختمان‌های سلسله های مینگ و چینگ را خواهید دید. در شهر باستانی Huangyao بیش از 20معبد، 10 خانه، سالن های اجتماعات و پله‌های قدیمی وجود دارند.

پارک هفت ستاره گویلین

پارک 7 ستاره در ساحل شرقی رودخانه لی و در فاصله 1.5 کیلومتری مرکز شهر گویلین قرار دارد. این پارک حدود 400 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر داشتن 7 قله برج مانند که شکلی شبیه به صورت فلکی دب اکبر ایجاد کرده‌اند مشهور است. پارک 7 ستاره بزرگ‌ترین و پر بازدیدترین پارک کشور چین است و دارای مناظر طبیعی زیبایی چون غار، کوهستان، صخره، ساختمان و آثار فرهنگی قدیمی است. پارک 7 ستاره را نمادی از کوهستان‌ها و رودهای شهر گویلین می‌دانند.

بهار خواب لانگ شنگ گویلین

بهار خواب لانگ شنگ (Longsheng Rice Terrace) جذاب‌ترین بهار خواب‌ چین در شهرستان Longsheng و در فاصله 80 کیلومتری شهر گویلین قرار دارد. کار ساخت این منطقه که حدود 650 سال قدمت دارد، در دوران سلسله Yuan (1206-1368 پس از میلاد) آغاز شد و در اوایل سلسله چینگ به پایان رسید. این منطقه حدود 66 کیلومتر مربع وسعت داشته و به دو قسمت تقسیم می‌شود: روستای بومی نشین Pingan Zhuang و مزارع برنج Jinkeng Hongyao که بزرگ ترین و زیباترین مزرعه در منطقه Longsheng است.

رودخانه لی Li

رودخانه لی از کوه‌های Maoer در شهرستان Xin'an سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه که 83 کیلومتر طول دارد، از گویلین تا یانگ شو امتداد داشته و از گذشته تا به امروز یکی از زیباترین مناظر طبیعی دنیا محسوب می‌شود. سرتاسر مسیر این رودخانه 83 کیلومتری، پوشیده از تپه‌های سرسبز بوده وغارهای اسرار آمیز و زیبا، قایق‌های تفریحی و ماهی‌گیران محلی تصویر این منطقه را تبدیل به یک تابلو هنری نفیس نموده‌اند.

نیل گشت