شانگهای

همه‌چیز درباره نمایشگاه سی ام ای اف (CMEF) شانگهای چین

سکوی خدمات رسانی جامع زنجیره ارزشی آسیا اقیانوسیه، بازار تجهیزات پزشکی با نمایش محصولات، نوآوری‌های تکنولوژی، تجاری، عملکردهای تبادلی علمی و آموزشی، یادگیری سی ام ای اف، نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی چین – نمایشگاه بین المللی طراحی و ساخت اجزاء بهار 2016 - 17 تا 20 آپریل ؛ چین شانگهای مرکز نمایشگاهی و قراردادهای ملی پائیز 2016 - 29 اکتبر تا 1 نوامبر ؛ چین مرکز نمایشگاهی و قراردادهای شنزن

10 مورد از دیدنی های شهر شانگهای چین

جاذبه های گردشگری شانگهای ترکیبی از یادگاری‌های تاریخی و معماری‌های مدرن است. در اینجا 10 جاذبه گردشگری برتر شانگهای را بر اساس شهرت و بازخورد شریان بررسی می‌کنیم. این بررسی شامل مراکز تاریخی، شهرهای آبی و مناطق مدرن شانگهای چین می‌شود.

آکواریم اقیانوسی شانگهای

آکواریم اقیانوسی شانگهای چین در محله لوجیازوی منطقه پودونگ و در نزدیکی برج‌های تلویزیونی مروارید شرق و جین مائو قرار گرفته است، این آکواریوم بزرگترین آکواریم دریایی در آسیا است که با مساحتی بالغ بر 13 هزار متر مربع در فضای 20 هزار متر مربعی ساخته شده است.

پارک سنچری شانگهای

پارک سنچری شانگهای، یک شهر بزرگ، پرسرو صدا و پرانرژی است. با وجود تمام خستگی‌های موجود در این شهر، این پارک به عنوان "مدرن ترین" لقب یافته است، به همین علت تعداد زیادی از شهروندان شانگهای در جستجوی یک مکانی هستند که حتی برای لحظه خستگی‌های زندگی و آشوب‌های پرهیاهو را پشت سر بگذراند، یکی از زیباترین پارک‌های دنیا پارک سنچری شانگهای به حساب می‌آید.

منطقه‌ی امتیاز انحصاری سابق فرانسه در شانگهای چین

انحصاری سابق فرانسوی‌ها یک منطق خارجی در شانگهای در سالهای 1849 تا 1946 بوده و بین قرن 19 تا 20 بسیار وسعت یافته است. دوره ی این مستعمره در سال 1943 با واگذاری دولت ویچی فرانسه به دولت نانجینگ (حامی ژاپن) ختم شد. سابق این منطقه، منطقه مسکونی و مکانی برای خرده فروشان شانگهای محسوب شده است. این منطقه مرکز کاتولیسم در شانگهای بوده است. این منطقه، مقصد گردشگری مشهور با شاخصه های مشخص است.

باغ چشم انداز عظیم ملی چین در شانگهای

چین یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که افراد زیادی با ملیت های گوناگون در آن زندگی می کنند. البته، چینیان اصلی ترین ساکنان این سرزمین هستند، اما اقلیتی از دیگر کشورها نیز ساکن این کشور هستند. با این وجود با اقلیت حاضر در این کشور از لحاظ فرهنگی همچون یک مزیت برخورد می شود و این روند به شیوه ای خاص در باغ چشم انداز عظیم ملی چین دیده شده است.

باغ یویوآن شانگهای

ابتدا باغ یویوآن در سلسله مینگ توسط ماموری عالی‌رتبه به نام پن‌یون‌دوآن ثبت شد، پن یون دوآن فرماندار سیچوان بود که پس از مدتی این باغ توسط وی توسعه یافت. باغ یویوآن به عنوان بهترین باغ در جنوب شرقی چین شناخته شده است. تاریخچه این باغ به پیش از 400 سال گذشته برمی‌گردد، پن‌یون‌دوآن این باغ را جهت به ارمغان آوردن شادی و خوشحالی به خانواده و نزدیکان خود ثبت کرده است.

برج رادیو و تلویزیونی مروارید شرق شانگهای

برج رادیو و تلوزیونی مروارید شرق، با 468 متر ارتفاع در رده چهارمین برج بلند آسیا و ششمین برج بلند در دنیا است. ساخت و ساز این برج در 30 جولای 1991 آغاز و در 1 اکتبر 1994 تکمیل گردید. این برج مقابل بلوار باند و رودخانه هانگ‌پو است. در این برج 7 کره استیل با اندازه های متفاوت کار شده است، که از آسمان آبی به سوی سرزمین سبز آویزان شده‌اند. بدنه برج شکلی قابل تحسین است که به مثابه شعری چینی: "مرواریدهای بزرگ و کوچک بر روی بشقابی از یشم می‌چکند."

برکه هوی لانگ شانگهای

باغ های چین به منزله ی مکانی برای آرامش و آسایش شهرت یافته اند و همیشه این اماکن بهترین انتخاب برای رهایی یافتن از شهر شلوغ به سوی مکانی بسیار زیبا و آرام است. شهر شانگهای دارای اماکنی بسیار زیبا و آرام از این نوع است، اما برکه هوی لانگ از بسیاری جهات بسیار منحصر به فرد است. معنای برکه هوی لانگ در زبان چینی به معنای برکه 5 اژدهاست، به شکلی که 5 رود به این برکه می ریزند و در میان افراد محلی بدین وجه نام گذاری شده است که 5 اژدها به یک مروارید مرتبط شده اند. گذشته از این اوصاف زیبایی و آرامش این مکان گردشگران و افراد محلی را به سوی خود جلب نماید.

بلوار باند شانگهای

بلوار باند، در امتداد خیابان جیلینگ در جنوب تا پل وای بای دو در شمال، به طول 1.5 کیلومتر در کناره غربی رود خانه هوانگ پو واقع شده است. با قدم زدن در طول خیابان جانگ شان، گردشگرها نه تنها می توانند از بازدید مناظر رودخانه هانگ‌پو لذت ببرند بلکه می‌توانند نگاهی به توسعه و تحولات منطقه لوجیازو بیندازند. سازه‌های معماری اطراف بلوار باند به عنوان فخرهای معماری دنیا، شامل کلیه ساختمان‌ها در سبک‌های گوتیک، باروکیو، رومن، کلاسیک، رنسانس و ترکیبی از سبک‌های غربی و چینی است. بلوار باند شانگهای مکانی رومانتیک برای زوج‌های رومانتیک می‌باشد.

پل نانپو شانگهای

پل نانپو اولین پلی است که از روی رودخانه هانگپو می‌گذرد، این پل که در وسط شانگهای قرار دارد محله پودونگ را از طریق رودخانه به شانگهای متصل می‌کند. پل و حلزونی‌های آن اصلی‌ترین راه ارتباطی در رودخانه مابین خیابانهای جانگشان جنوبی و لوجیابینگ است. پل نانپو یکی از مشارکت‌کننده های اصلی در جهت توسعه منطقه پودونگ است. طراحی ویژه پل و موقعیت آن یک جدابیت برای افراد محلی و مسافران ایجاد کرده است که بیشتر تماشاگرها شب هنگام به سوی آن گسیل می شوند.

تئاتر بزرگ شانگهای

تئاتر بزرگ شانگهای، با فضای 1.2 هکتار، در تقاطع بلوار مرکزی و خیابان هوانگ‌پی جنوبی، در قسمت شمالی میدان مردم در منطقه هانگ پو واقع شده است. تئاتر بزرگ که توسط ژن ماری معمار فرانسوی طراحی شده است، به عنوان یک شاخصه برجسته از شانگهای با سبک معماری متمایز و ظاهری درخشان است. شب هنگام، کل ساختمان بسیار شفاف به نظر می‌رسد زیرا معماری رنگ سفید در سقف و دیواره‌های شیشه‌ای با انعکاس نور فوق العاده‌ای که دارند تاثیر خاصی بر افراد ایجاد می نماید.

خیابان قدیمی شانگهای

این خیابان که اصالتا خیابان فانگ بنگ نامیده می‌شده است، 825 متر طول دارد و همچون یک اثر ادبیاتی مثل شعر به شهر قدیمی است. قبلا در این خیابان تعداد زیادی بانک، فروشگاه‌های جواهر فروشی، رستوران، تئاتر و دیگر اماکن بوده است. در انتهای این خیابان معبد چنگ هاونگ و باغ یویوآن قرار دارد. امروزه شما می توانید با مراجعه به این خیابان شاهد دیگر مراکز سرگرم کننده باشید.

خیابان نانجینگ (Nanjing Road)

خیابان نانجینگ (Nanjing road) یکی از مشهورترین خیابان‌های شانگهای به منظور خرید بشمار می‌آید و یکی از بهترین خیابان‌ها از جهت ساخت و ساز و شلوغی در دهه 1940 بوده است. این خیابان به بلوار باند شانگهای شرقی و میدان روم در مرکز می‌رسد.

جوجیاجیائو، شهر روی آب

جوجیاجیائو شهری بر روی آب است که در فاصله ی 47 کیلومتری شهر شانگهای واقع شده است. این شهر ویژه و سنتی در منطقه کینگپو در جنوب رودخانه یانگتزه واقع شده است و قدمت ان به 1700 سال گذشته برمیگردد. این شهر به "ونیز شانگهای" شهرت دارد،ساختار دوست داشتنی شهر شامل:آبراه ها،پل های صخره ای گرد،خیابانهای قدیمی که با سنگ و سیمان بنا شده اند و بیش از 10000 ساختمان که به سلسه مینگ (1644-1368) و کوئینگ (1644-1911) برمیگردد.این شهر یکی از شهرهایی است که به خوبی از اثار باستانی ان محافظت شده است.

رودخانه هانگ‌پو شانگهای

رودخانه هانگ‌پو تنها رودخانه‌ی مادر شانگهای نیست، بلکه یک سمبل، نماد و مظهر شانگهای است. در هر دو طرف رودخانه، فضاهای سبز بسیار زیبا وجود دارد که بیانگر تاریخ گذشته و حال شانگهای است؛ از این طریق می‌توانید پیشاپیش آینده شانگهای را متصور شوید.

برج جین مائو شانگهای

برج جین مائو در منطقه طلایی مالی بازرگانی لوجیازوی پودونگ واقع شده است ؛این ساختمان بلند مرتبه رو به روی وایتان در ساحل رودخانه هانگ‌پو است. برج جین مائو توسط یک شرکت خارجی سرمایه گذاری، ساخت و مدیریت توسط معماران شیکاگوی آمریکا طراحی گردید است. ارتفاع این سازه 5420 متر است که سومین ساختمان بلند در دنیا و اولین آسمان خراش بلند چینی است. مساحت این ساختمان 23 هزار متر مربع با 3 زیرزمین و 88 طبقه فوقانی‌ست.

[(img)|1030932899621001B]

شهربازی جین جیانگ

هر گردشگری که به دنبال مکانی برای سرگرم شدن در چین باشد هیچ مکانی را بهتر از پارک و شهربازی جین جیانگ شانگهای نمی‌یابد. این شهربازی بسیار مدرن بازی‌های بسیار جالبی دارد، این بازی‌ها و دستگاه‌ها در هیچ مکانی از دنیا شبیه ندارد، بنابراین اشخاص میتوانند تجربه‌ای نو کسب کنند. با وجود وسایل بازی بسیار منحصر به فرد، طراحی این شهربازی نیز بسیار خاص است،بطوری که نظیر آن در دنیا وجود ندارد. طراحی این شهربازی با تلفیقی از هنر ، سرگرمی، مناظر طبیعی برای ایجاد بهترین نوع خدمت ایجاد شده است. در کنار وسایل بازی سرگرم‌کننده نادر این شهربازی حاوی تعدادی رستوران و هتل که خدمات خاصی به گردشگران ارائه می دهد.

شرکت های صنعتی شانگهای

شانگهای در سالهای اخیر به قطب شهرک‌های صنعتی خلاق تبدیل شده است. گروهی از اعضاء شهرک‌های خلق همچون هنرمندان، گالری‌های هنری، شرکت‌های معماری، استودیوهای طراحی، موسسات آثار هنری و ... به این شهرک‌های خلاق پیوسته‌اند. این گروه توانسته‌اند که با استفاده از بقایای ساختمان‌های فرسوده، آثار شگرف بسازند. در این مقاله کوتاه به معرفی برخی از آنان می‌پردازیم.

شینتیاندی شانگهای چین

شینتیاندی یک خیابان پیاده‌رو شیک است که از خانه‌های شیک و ساختمان‌های به‌روز شده با سبک‌های مختلف ساخته شده است. جذابیت‌های بصری این خیابان باعث جلب توجه گردشگران و بازدیدکنندگان می‌شود. ویژگی این خیابان در آمیخته کردن فرهنگ دیروز و امروز شانگهای است. شانگهای با توجه به ساختار ایده‌آل ساختمان‌های موجود بسیار منحصر به فرد است. در این خیابان دیوارهای سنتی، کاشی‌ها و ساختار باستانی خانه‌های شیکومن مشاهده می‌شود. بعلاوه طراحی این خیابان بیانگر دنیایی متفاوت از نمایشگاه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، بوتیک‌های بین‌المللی است. هنگامی که شما از شینتیاندی دیدن می‌فرمایید، شما از شانگهای سال 1920 و شانگهای قرن 21 بازدید می‌کنید.

صومعه یشم بودا شانگهای

صومعه یشم بودا، یکی از مشهورترین معابد مذهبی بوداییان به شمار می‌رود که در شانگهای که شهری مدرن و شلوغ می‌باشد واقع شده است. این معبد سالانه توجه شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را در طول سال نو چینی به خود جلب می‌نماید. این معبد برگزارکننده تعداد زیادی از مراسم‌های مذهبی است. همزمان با ورود در این معبد، شهر شلوغ پشت سر گذاشته می‌شود و این معبد به عنوان سرزمین پاک در شهر شلوغ توصیف شده است. ساختار اصلی و مشهور معبد چنین است: سالن بزرگ دو اجرا، سالن ماهاویرا، برج یشم بودا، سالن کاوان - یین، سالن آمبیتابح، سالن تانگ، سالن غذاخوری و سالن بودای خوابیده.

برج مرکز مالی جهانی شانگهای

در پروژه مرکز مالی جهانی شانگهای که در کنار برج جین‌مائو واقع شده، بیش از یک میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری شده است. بخش عمده‌ای از این پروژه توسط شرکت ساختمانی ژاپنی به نام موری با 40 شرکت دیگر ساخت و ساز شده است. این برج 492 متری 104 طبقه شامل 3 طبقه زیرزمین دارد و دومین برج بلند در شانگهای است.

میدان برج شانگهای

میدان برج در منطقه سونگ جیانگ شانگهای، یکی از مناطقی است که آثار باستانی آن در چین به بهترین نحو ممکن نگهداری شده است. این سازه تاریخی 48.5 متر ارتفاع دارد و سابقه تاریخی باورنکردنی 1000 ساله دارد. مناظر زیبای سنتی، باغ‌های مدرن و دیگر محوطه‌های تاریخی مشهور همچون دیوار تماشایی و مجسمه‌های منحصر بفرد این برج را احاطه کرده اند.

میدان مردم شانگهای

میدان مردم یک فضای دیدنی در قلب شهر شانگهای است. این مکان یک فضای روباز همچون یک باغ است که با ساختمان‌ها و امکاناتی برای امور اداری، فعالیت‌های فرهنگی، حمل و نقل و تجارت محصور شده است. پارک مردم در نزدیکی عمارت مردم و موزه شانگهای قرار گرفته است و در اطراف 2 میدان کوچکتر نیز واقع شده اند.

معبد جینگ آن شانگهای

معبد جینگ آن یکی از معروف‌ترین معابد شانگهای است. این معبد در غرب خیابان نانجینگ درمنطقه‌ای شلوغ و پر جمعیت واقع شده است. در سال 1983 این معبد به عنوان منطقه حفاظت‌شده ثبت گردیده است.

معبد چنگ‌هوانگ شانگهای

شانگهای که شهر معابد نام گرفته است یکی از شهرهای جذاب چین است که به علت وجود معابد متفاوت، اماکن جذاب و مراکز خرید مورد توجه گردشگران می‌باشد. یکی از این معابد معبد چنگ هوانگ است که می‌بایست هنگام مراجعه به شانگهای از آن دیدن فرمائید.

منظره های تونل باند

تونل باند که از زیر رودخانه هانگ‌پو می‌گذرد محله‌های باند و لوجیازوی را در منطقه پودونگ به یکدیگر متصل می‌کند. طول این تونل 7/646 متر است. تونل باند تقریبا یک مرکز مجازی زیرزمینی است که یادآور تجارب ویژه آثار چند رسانه‌ای است. کوپه‌های این قطار کاملا شفاف هستند و به بازدیدکنندگان دید 360 درجه‌ای می‌دهد. 6 کانال موجود دارای سیستمی هستند که همزمان با ورود به قسمتی جدید صداها و افکت‌ها تغییر می‌کند. کوپه‌ها حرکت روان و ثابت دارند، حرکت در این تونل 3 تا 4 دقیقه زمان می‌برد و شما می‌توانید از مناظر بی‌نظیر این تونل لذت ببرید.

موزه تاریخ شانگهای

موزه تاریخ شانگهای زیر برج رادیو تلویزیون مروارید شرقی شانگهای واقع شده و در سال 1983 تأسیس و در تاریخ 27 می (MAY) 1984 برای بازدید عموم افتتاح گردیده است. این موزه با توجه به انعکاس توسعه شانگهای و محیط اطراف آن از هر جنبه و به نمایش گذاشتن 1300 اثر مصنوعی، ادبی و تصاویر بسیار فراگیر است. این موزه یک تصویر کلی از شانگهای را به نمایش گذاشته است.

موزه علم و فناوری شانگهای

موزه علم و فناوری شانگهای در دسامبر 2001 افتتاح شد. این موزه و نمایشگاه‌های آن توسط یک شرکت چند رسانه‌ای طراحی شد؛ این موزه همیشه نمایشگاه گزینه‌هایی شگفت‌انگیز است. قدم‌زدن در قلب مهد طراحی دنیا و بازدید از بیش از 100 نمایشگاه فعال که به هر جنبه‌ای از علوم اساسی زندگی می‌بخشد. نمایشگاه‌های دائمی هر جنبه‌ای از علوم و فناوری را همچون: اکتشاف زمین، نور حکمت، طراحی، سرزمین رنگین کمان کودکان و دنیای حیوانات را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید از دنیای ربات‌ها، خانه روی زمین، عصر اطلاعات و عنکبوت‌ها لذت ببرید و در نهایت از نمایشگاه‌های نور اکتشاف، انسان و سلامتی و فضانوردی در طبقه سوم این موزه بازدید فرمایید.

موزه هنر شانگهای

این موزه، یک موزه بزرگ هنری با مجموعه‌ها و نمایشگاه‌های آثار نفیس هنری است که در آن تحقیقات دانشگاهی، مناسبت‌های هنری و کلیه کارگاه‌های هنری مرتبط برگزار می‌گردد.

10 نمونه از بهترین بازارهای شهر شانگهای

قصد دارید برنامه‌ی سفر خود به شانگهای را برنامه‌ریزی کنید؟ شانگهای بهشت خرید در چین است. هرچند بازارها و مراکز خرید رفته‌رفته معروف می‌شوند، اکثریت ساکنین شانگهای دیگر از این بازارها خرید نمی‌کنند. بازارها زندگی را برای خریداران راحت می‌کنند. اگر شما تمایل دارید که بدانید در شانگهای خریدهای خود را از کجا انجام دهید، در اینجا فهرستی از بازارهای معروف و خیابان مختص خرید وجود دارند که می‌توانند مرجعی سریعی برای شما باشند.

10 مرکز خرید برتر در شانگهای

آیا در حال برنامه‌ریزی برای سفر به شانگهای هستید؟ شانگهای با خیابان‌های تجاری شلوغ و مراکز خریدی که گردشگران را به سمت خود جلب می‌کند، بهشت خرید کردن است. مراکز خرید شانگهای بسیار به‌روز هستند زیرا شانگهای پنجره‌ی چین مدرن است. مهم نیست که شما علاقه‌ی افراطی به خرید دارید یا خیر، بازدید کردن از مراکز خرید شانگهای می‌تواند دلپذیر باشد. بسیاری از مراکز خرید در مراکز تجاری شلوغ واقع‌شده‌اند. ما مراکز خرید لوکس با غذاهای مطبوع و هر آنچه شما نیاز دارید را برای شما گرد هم آورده‌ایم. اکنون در طول سفر به شانگهای به همراه خود کیف پول خود را بیاورید تا از 10 مرکز خرید، به خرید بپردازید. به‌هرحال اگر به مراکز خرید با قیمت‌های ثابت علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به 10 مرکز خرید برتر شانگهای بروید و قدرت چانه‌زنی خود را ارزیابی کنید.

بزرگترین دیزنی لند دنیا در شانگهای

دیزنی لند شانگهای، نخستین پارک موضوعی دیزنی در کشور چین، فعالیت رسمی خود را پس از یک دوره آزمایشی کوتاه آغاز کرده است و هم اکنون به یکی از نقاط پر بازدید گردشگری درآمده است. بازدیدکنندگان علاوه بر امکانات شهربازی می توانند از فروشگاه و نمایش ها لذت برده و مزه وعده های غذایی عرضه شده در آن را بچشند.

نیل گشت